poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Lendon Extraportfel: opinie. Pożyczka darmowa do 2500 zł do 45 dni za darmo - Recenzja.

4/5
 • Firma: Creamfinance Poland Sp. z o.o. ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa 01-211, KRS: 0000453034 NIP: 5252548958
 • Maksymalna kwota pierwszej darmowej pożyczki: 2500 zł
 • Maksymalny okres spłaty pierwszej darmowej pożyczki: 45 dni
 • Oprocentowanie: 0%
 • Opłaty: 0 PLN
*dotyczy tylko pierwszej pożyczki!
Extraportfel Lendon - Pierwsza pożyczka za darmo
 • Recenzja: Extraportfel Lendon: Pierwsza pożyczka za darmo
 • Nasza Ocena: 4 na 5 4 Star
 • Autor Recenzji:


Tym razem pod lupę wzięliśmy ofertę pierwszej darmowej pożyczki w firmie Creamfinance Poland Sp. z o.o., która na rynku działa pod dwiema markami - Lenodn.pl i Extraportel. Opinie o tych pożyczkach są bardzo zbliżone. W przeciwieństwie do innych opisywanych przez nas firm pożyczkowych działających pod kilkoma nazwami, oferta pierwszej darmowej pożyczki w Extra Portfel i Lendon nieco się różniła. Początkowo założyliśmy, że skoro jest to ta sama firma, to skorzystanie z jednej platformy wyklucza możliwość skorzystania z pierwszej pożyczki za darmo pod drugą marką, analogicznie jak to ma miejsce w innych firmach działających pod wieloma markami. Okazało się to jednak nieprawdą. Jak udało nam się dowiedzieć od konsultantów obu firm - działają one całkowicie osobno. Pożyczki te są traktowane jako w pełni oddzielny produkt i klient może skorzystać z pierwszej pożyczki za darmo jednocześnie w Lednon jak i Extraportfel.

Jak ktoś ma odrobinę rozeznania na rynku pożyczek, to szybko zauważy, że oferty pierwszej pożyczki w Extra Portfel i Lendon zdecydowanie wyróżniają się na rynku. Najczęściej możemy spotkać pożyczki w promocji bez opłat i oprocentowania ograniczone do kwoty 1500 zł. Tu mamy, aż 2 tysiące w Extra Portfel i 2500 zł w Lendon. Okres również jest dłuższy, bo zwykle tego typu pożyczki są ograniczone do 30 dni, a w Extra Portfel i Lendon mamy aż 45 dni. Na rynku są obecnie tylko 3 firmy, które oferują dłuższy okres spłaty pierwszej darmowej pożyczki: Wonga.com (tu akurat jest opłata 10zł, maks. okres 60 dni), Vivus.pl (w 2 ratach - 60 dni, najpierw trzeba pożyczyć na 30 dni, potem przedłużają po spłacie połowy na kolejne 30 (Aktualizacja: Vivus już skrócił z powrotem do 30 dni). Ferratum Bank i ich inne platformy i pośrednicy (Ekspres Kasa, KasaTAK, Ofin) - w 2 ratach na 60 dni (Aktualizacja: Ferratum Bank wraz z wszystkim swoimi "podmarkami" również skrócił okres spłaty dla pierwszej pożyczki do 30 dni). Jak widać z tym okresem inne firmy trochę kombinują i ciągle coś zmieniają, a klasyczną pierwszą pożyczkę w promocji na dłuższy okres, czyli 60 dni można wziąć bez rat tylko w Wonga za 10zł. Wonga z kolei dość skrupulatnie weryfikuje klientów i jest dość restrykcyjna w kwestii akceptacji wniosków. Trudniej tam dostać pożyczkę nawet przy mniejszych kwotach. Poza tym, nie licząc Vivusa, żadna z powyższych firm nie daje przy pierwszej pożyczce tak dużej kwoty maksymalnej. Tym samym oferty pierwszej pożyczki w Extra Portfel i Lendon wypadają całkiem dobrze na tle całej konkurencji. Warto pamiętać, że w jednej firmie bez względu na to pod jaką marką i z jakiej platformy skorzystamy, pierwszą pożyczkę za darmo można wziąć tylko raz. Eksraportfel i Lendon to pierwszy wyjątek od tej reguły na jaki trafiliśmy i można tu skorzystać z pierwszej pożyczki za darmo w obu platformach jednocześnie.

Korzystając z platformy Lendon możemy pożyczyć w ramach pierwszej darmowej pożyczki do 2500 zł na okres do 45 dni. W platformie Extraportfel mamy 45 dni i kwotę do 2 tys. Różnica ta wynika prawdopodobnie z polityki marketingowej firmy - marka Lendon jest o wiele popularniejsza i bardziej promowana. W moim odczuciu lepie skorzystać z platformy Lendon, bo po prostu jest nieco szybsza i wygodniejsza. Poza tym zawsze jak nam w jednej odmówią, to możemy spróbować złożyć wniosek w drugiej. Pierwszą darmową pożyczkę możemy otrzymać w obu firmach. Tylko musimy je potem spłacić w terminie.

Opinie o Extraportfel i Lendon w Internecie

Z przeanalizowanych przez nas wypowiedzi na forach i portalach z pożyczkami wynika, że firma ta ma całkiem dobre opinie. Zdarzają się oczywiście również i gorsze, ale ogólnie większość osób wypowiada się pozytywnie. Oczywiście uwzględniliśmy fakt, że niektóre opinie pozytywne pisane są przez pracowników, a negatywne przez konkurencję i osoby, które nie spłacają pożyczek w terminie. Zwykle dość łatwo można je rozpoznać. W ogólnym ujęciu są względnie pozytywne zarówno w przypadku Lendon jak i Extraportfel. Opinie w Internecie mają jednak to do siebie, że warto brać na nie pewien nawias. Zarówno na te dobre jak i złe.

Podobnie jak w innych firmach, również tutaj bardzo ważna jest spłata w terminie. W innym wypadku narazimy się na wysokie koszty dodatkowe, pożyczka przestanie być darmowa, doliczą nam odsetki itp. Dlatego można z takiej oferty skorzystać jak się ma pewność, że jesteśmy ją w stanie spłacić w terminie. Na szczęście mamy na to aż 45 dni, czyli 15 dni więcej niż w przypadku 99% firm (które w ogóle oferują pierwszą pożyczkę za darmo, bo wbrew pozorom takich firm wcale nie jest tak dużo, jak się odsieje "podmarki" i pośredników).

Warunki udzielenia pożyczki w Extraportfel i Lenodn

 • Wiek w granicach: 21 - 70 lat
 • Trzeba mieć obywatelstwo polskie i mieszkać w Polsce
 • Musimy posiadać konto bankowe, telefon komórkowy, adres e-mail

Jak wziąć pożyczkę w Extraportfel i Lendon - proces składania wniosku

Proces jest taki sam jak we wszystkich tego typu firmach. Wypełniamy wniosek. Wykonujemy przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę ze swojego konta bankowego, który potwierdzi nasze dane oraz numer naszego konta, na które otrzymamy pożyczkę. Przelew musi być wykonany z naszego rachunku bankowego. Nie może on być wykonany z rachunku osoby 3ciej, członka rodziny, nawet żony, czy męża. Nasze dane muszą się zgadzać, inaczej wniosek zostanie odrzucony. Najlepiej skorzystać z opcji szybkiego przelewu online jeżeli nasz bank daje taką możliwość. W czasie wypełniania formularza zostaniemy poproszeni o wskazanie swojego banku i wykonujemy przelew online (jak w sklepach internetowych). Bardzo przyspiesza to cały proces i szybciej otrzymamy pieniądze. Nie każdy bank daje jednak taką możliwość i jeżeli nasz bank nie obsługuje takich płatności, to zostaje nam przelew tradycyjny.

1.Szybki przelew online (błyskawiczna weryfikacja).

2. Tradycyjny przelew

Poniżej zamieszczam linki do stron z wnioskami w Extraportfel i Lendon:

Platforma Lendon jest moim zdaniem wygodniejsza. Większe kwoty są dla firm bardziej ryzykowne i czasem trudniej dostać taką pożyczkę, więc teoretycznie lepiej rozbić większą kwotę na dwie mniejsze w obu platformach. Poniżej zamieszczam również link do wniosku na stronie Lendon:

Warto kontrolować co pokazuje symulacja, żeby nie pomylić czegoś. RRSO powinno pokazywać 0%, kwota do spłaty powinna być równa tej, którą pożyczamy i opłaty / koszty powinny wynosić 0 zł.

Cenne uwagi

Tego typu pożyczki poza promocją są dość drogie. Dlatego opłaca się skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, jeżeli potrzebna nam drobna kwota i mamy pewność, że ją spłacimy w terminie. W przypadku gdybyśmy nie spłacili w terminie takiej pożyczki, to przestanie ona być darmowa i zostaniemy obciążenie wysokimi kosztami i opłatami. Dlatego tak ważne jest żeby spłacić ją w terminie. Warto też uwzględnić fakt, że banki nie pracują w weekendy i święta i przelewy wtedy nie są księgowane, więc lepiej nie czekać na ostatnią chwilę ze spłatą. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki najlepiej profilaktycznie wybrać maksymalny okres spłaty.

Platforma Lenond.pl

Platforma Extraportfel.pl

Opinie: 14 komentarzy

 1. Ja z extraportfel jestem zadowolona. Najbardziej chyba właśnie z tego długiego okresu. 45 dni to bardzo wygodne dla kieszeni, w przeciwieństwie do jednego miesiąca. Ogólnie mają sprawną obsługę i nie miałam problemów, żeby u nich zaciągnąć kredyt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli mogę wziąć pierwszą darmową pożyczkę zarówno w Lendon jak i Extraportfel. Opinie jak widzę, są tu dość dobre o tych firmach.

   Usuń
  2. Tak. Wprawdzie brałem pierwszą pożyczkę tylko w Ekstra Portfel, ale pytałem o to na infolinii i powiedzieli, że w Lendon też jeszcze mogę skorzystać jako nowy klient, bo to jest osobno.

   Usuń
 2. Ostatnio Lendon podniósł kwotę pierwszej pożyczki do 2000 zł, czyli w obu jest prawie tak samo, tylko maksymalny okres w Ekstraportfel jest o 15 dni dłuższy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale lepiej jako nowy klient złożyć wniosek o mniejszą kwotę niż te 2 tysiące, bo wtedy jest większe prawdopodobieństwo akceptacji wniosku. Firmy pożyczkowe wobec nowych klientów są dość restrykcyjne. Jak bierzesz drugą to już dostaniesz więcej, ale przy pierwszej lepiej wybrać mniejszą kwotę. Trudno im się z resztą dziwić nikt obcej osobie by nie pożyczył dwóch tysięcy, a oni pożyczają i to za darmo, ale taką kwotę nie każdy dostanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z Piko. W praktyce, coraz więcej firm stosuje metodę na przyznawanie niższych kwot kredytów swoich klientom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się pożyczka w Extraportfelu - szybko, bez zbędnych formalności, wygodnie i co istotne - jest długi okres spłaty!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne jest to że jest 45 dni spłaty - bardzo wygodne. No i szybko udzielają pożyczki! To wielki plus tej firmy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Serio dla mnie Ekstraportfel to doskonała pożyczka, sprawdzona i bez problemów!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja jestem zadowolona z Extraportfela - długi okres spłaty, całkiem spora pierwsza pożyczka...no i czas weryfikacji! To są spore plusy pożyczki pozabankowej!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie Extraportfel to sprawdzona i pewna pożyczka. Przelali mi pieniądze właściwie w 30 minut bez problemów i jakiś zbędnych formalności.

  OdpowiedzUsuń
 10. Weronika Chrząszcz11 lipca 2019 00:29

  W Lendon jest dostępna pożyczka z poręczycielem? Widziałam kiedyś na stronie u nich taka informację, jednak teraz chyba zniknęła. Pytam, ponieważ z gwarantem otrzymałabym o wiele większą kwotę, a właśnie na tym mi zależy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba nie. W każdym razie nie kojarzę, ale mogę się mylić.

  OdpowiedzUsuń
 12. W Lendon nie ma pożyczki z poręczycielem. Są to typowo szybkie chwilówki na małe kwoty a jak wiadomo z gwarantem brane są pożyczki o wiele, wiele większe.

  OdpowiedzUsuń