czwartek, 30 czerwca 2016

Ferratum Bank: Ekspres Kasa, KasaTAK, Ofin - opinie. Pierwsza pożyczka do 2000 na 30 dni - Recenzja

4/5
 • Firma: Ferratum Bank
 • Maksymalna kwota pierwszej darmowej pożyczki: 200 zł
 • Maksymalny okres spłaty pierwszej darmowej pożyczki: 30 dni
 • Oprocentowanie: 0%
 • Opłaty: 0 PLN
*dotyczy tylko pierwszej pożyczki!
Ferratum Bank: Ekspres Kasa, KasaTAK, Ofin - Pierwsza pożyczka do 2000 zł
 • Recenzja: Ferratum Bank (Ekspres Kasa, KasaTAK, Ofin): Pierwsza pożyczka do 2000 pln
 • Nasza Ocena: 4 na 5 4 Star
 • Autor Recenzji:

Na wstępie może wyjaśnimy dlaczego w tytule tej recenzji pojawiły się również takie marki jak Expres Kasa, KasaTAK i Ofin. Otóż jest to ta sama firma i ta sama oferta. Dlatego nie bardzo ma sens opisywanie każdej z osobna, skoro to praktycznie to samo. Marki Ekspres Kasa i KasaTAK należą do Ferratum Bank. Ofin jest inną spółką, która jednak jest tylko pośrednikiem, a pożyczki i tak udziela Ferratum Bank. Poza szatą graficzną i nazwą w kwestii pierwszej darmowej pożyczki nie różnią się praktycznie niczym. Co ważne - jeżeli ktoś skorzysta z jednej z nich (włącznie z Ofin), to w żadnej innej platformie należącej do Ferratum Bank, nie przysługuje mu już pierwsza pożycza za darmo w promocji, bowiem nie będzie to już jego pierwsza pożyczka w Ferratum Bank - marka i strona, z której korzystamy jest nieistotna. Wiele firm na tym rynku działa w podobny sposób pod różnymi markami.

We wszystkich platformach Ferratum Bank mamy tą samą ofertę pierwszej pożyczki za darmo. Możemy skorzystać z 3 okresów - 15, 30 lub 60 dni. Ostatni okres jest prawdopodobnie dodany jako czasowa promocja pierwszej pożyczki za darmo płatnej w dwóch równych ratach. Na dany moment konsultanci nie byli wstanie powiedzieć nam na jak długo będzie taka promocja, bo nie ma terminu jej zakończenia. Prawdopodobnie zostanie albo na stałe, albo na długo w wyniku dużej konkurencji na tym rynku i dostosowywania się do ofert innych firm. 60-dniowy okres pierwszej darmowej pożyczki na pewno wyróżnia ofertę Ferratum na tle konkurencji, bo dotychczas tylko Wonga ze swoją pożyczką za 10 zł oferowała tak długi okres. Przy czym Wonga jest znacznie bardziej restrykcyjna w kwestii akceptacji wniosków i o wiele trudniej uzyskać tam pożyczkę niż w Ferratum. Vivus ostatnio również zaproponował coś podobnego, ale na nieco innych zasadach. Dość dziwne jest to, że w symulacji na stronie Ferratum raty do spłaty w przypadku pożyczki na 60 dni pojawiają się jako opłata 1 i 2, co może być dość mylące, bo to nie opłaty tylko raty. Konsultant wyjaśnił nam, że wynika to z niezaktualizowanego skryptu formularza, a promocja ta jest od niedawna (być może już to zaktualizowali). Na stronie Ekspres Kasa i KasaTAK raty są już podane jako rata pierwsza i druga. W przypadku pożyczki na 15 i 30 dni spłaty dokonujemy jednorazowo. Pierwsza pożyczka jest za darmo więc RRSO i opłaty wynoszą 0.

Jeśli chodzi o opinie w sieci to zarówno Ferratum Bank jaki podmarki należące do tego pożyczkodawcy cieszą się dość dobrymi opiniami. Oczywiście traktujemy je trochę z dystansem. Zdarzają się też negatywne, ale przeszukując Internet nie trafiliśmy na nic szczególnego.

W kwestii akceptacji wniosków Ferratum Bank raczej jest mało restrykcyjny i jeśli nie widniejemy w rejestrach dłużników, to nie powinniśmy mieć większego problemu z uzyskaniem pożyczki.

Jak w przypadku innych pożyczek tego typu, kluczowa jest spłata w terminie, w innym wypadku pożyczka przestanie być darmowa.

W kwestii szybkości wpływów środków z pożyczki na nasze konto, to po akceptacji wniosku odbywa się to błyskawicznie. Przy czym to jak szybko pieniądze wpłyną na nasze konto zależy od sesji księgowania przelewów w naszym banku.

Warunki udzielenia pożyczki w Ferratum Bank / Ekspres Kasa / KasaTAK / Ofin

 • Wiek od 21 do 75 lat
 • Klient nie może być dłużnikiem w KRD, BIG oraz bazie ERIF
 • Konieczność posiadania telefonu komórkowego i konta bankowego

Jak wziąć pożyczkę w Ferratum Bank? - proces składania wniosku

Obojętnie, z której platformy skorzystamy, proces jest ten sam i jest analogiczny do wszystkich innych firm udzielających pożyczek online. Wybieramy na suwaku kwotę i okres spłaty, dalej wypełniamy formularz swoimi danymi. Następnie otrzymujemy SMS z numerem konta bankowego, na który należy dokonać przelewu 0,01 zł, w którego tytule musimy wpisać informację jaką otrzymamy od Ferratum. Zwykle jest to "PESEL.... Akceptuje warunki przyznania pożyczki Ferratum", ale mogą się nieco różnić w zależności od platformy z jakiej korzystamy (Przelew aktywacyjny musi być wykonany z naszego rachunku i nasze dane muszą się zgadzać). Wszystko jest wyjaśnione krok po korku i bardzo proste, także nikt nie powinien mieć problemów. Poniżej zamieszczam link do formularza o pożyczkę na stronie Ferratum Bank:

Biuro Ekspres Kasy jest czynne 24h na dobę 7 dni w tygodniu.

Cenne uwagi

Tego typu pożyczki poza promocją są dość drogie i mało opłacalne. Dlatego opłaca się skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, jeżeli potrzebna nam drobna kwota i mamy pewność, że ją spłacimy w terminie. W przypadku gdybyśmy nie spłacili w terminie takiej pożyczki, to przestanie ona być darmowa i zostaniemy obciążenie wysokimi kosztami i opłatami. Dlatego tak ważne jest żeby spłacić ją w terminie. Warto też uwzględnić fakt, że banki nie pracują w weekendy i święta i przelewy wtedy nie są księgowane, więc lepiej nie czekać na ostatnią chwilę ze spłatą. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki najlepiej profilaktycznie wybrać maksymalny okres spłaty.

Screeny

Oczywiście szaty graficzne często są zmieniane, więc mogą wyglądać nieco inaczej.

Platforma Ferratum Bank

Platforma Ekspres Kasa

Platforma Ofin

Platforma KasaTAK

Opinie: 1 komentarz

 1. Duża konkurencja sprawia, że te oferty pierwszych pożyczek za darmo są coraz lepsze. W sumie fajnie. Pierwsza jest bardzo opłacalna, bo za darmo, ale kolejne już nie są za darmo! No i ważne żeby spłacić w terminie. Z resztą jak przy każdym kredycie.

  OdpowiedzUsuń