czwartek, 16 czerwca 2016

NetCredit (InCredit) - opinie: Pierwsza pożyczka za darmo do 2000 zł na 30 dni - Recenzja

3.5/5
 • Firma: Net Credit sp. z o.o. ul. Żytnia 15 lok 21b, 01-014 Warszawa, NIP: 5272670266, REGON: 145874815
 • Maksymalna kwota pierwszej darmowej pożyczki: 2000 zł
 • Maksymalny okres spłaty pierwszej darmowej pożyczki: 30 dni
 • Oprocentowanie: 0%
 • Opłaty: 0 PLN
*dotyczy tylko pierwszej pożyczki!
NetCredit: Pierwsza pożyczka do 2000 zł
 • Recenzja: NetCredit (InCredit): Pierwsza pożyczka za darmo do 2000 pln
 • Nasza Ocena: 3,5 na 5
 • Autor Recenzji:

Net Credit może nie jest tak znaną firmą pożyczkową jak Vivus czy Wonga, ale jest jedną z bardziej rozpoznawalnych na tym rynku marek. Przede wszystkim wyróżnia ją fakt, że daje możliwość pożyczenia aż 2000 zł na okres do 30 dni za darmo jako pierwszą darmową pożyczkę. Jest to zdecydowanie najwyższa na rynku kwota oferowana przez firmy pożyczkowe za darmo oferujące pierwszą pożyczkę gratis. Oczywiście podobnie jak w innych firmach tego typu warunkiem jest tu spłacenie owej pożyczki w terminie. Winnym wypadku przestanie być darmowa i zostaniemy obciążeni wysokim oprocentowaniem i opłatami tak jak ma to miejsce w każdej inne firmie.

Jeśli chodzi o pierwszą darmową pożyczkę ofertę NetCredit można uznać za jeną z najlepszych na rynku. Proces weryfikacji jest mało restrykcyjny, firmę cechuje duża akceptowalność wniosków.

W kwestii kosztów przedłużeń terminów spłaty to jest już nieco gorzej. Znajdziemy na rynku kilka firm, które mają niższe koszty przedłużenia terminu spłaty. Przy czym na przykład Wonga w ogóle zrezygnowała z możliwości przedłużenia terminu spłaty. Ogólnie tych pożyczek ogólnie nie opłaca się przedłużać. Skorzystanie z takiej darmowej pożyczki ma sens tylko, gdy mamy pewność, że będziemy ją w stanie spłacić w terminie.

NetCredit działa także pod inną marką mianowicie InCredit. Jest to szczególnie istotne w kwestii korzystania z pierwszej darmowej pożyczki. Ponieważ obie te marki należą do tej samej firmy, czyli Net Credit sp. z o.o., to jeżeli skorzystaliśmy z jednej z nich, to w drugiej nie będzie nam już przysługiwała promocyjna pierwsza pożyczka za darmo, bo po prostu nie będzie naszą pierwszą pożyczką w tej firmie. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, także warto o tym pamiętać i jeżeli już kiedyś skorzystaliśmy z pierwszej darmowej pożyczki w InCredit to tym razem zamiast NetCredit lepiej wybrać jakąś inna firmę, która również udziela pierwszej pożyczki za darmo. Z kolei jeżeli nie korzystaliśmy jeszcze ani z NetCredit, ani z InCredit, to oferta pierwszej darmowej pożyczki jest bardzo atrakcyjna. Możemy za darmo pożyczyć 2 tys. zł i w ciągu 30 dni oddać tyle samo ile pożyczyliśmy. W naszych testach jednak wyszło, że czasami system może zaproponować niższą kwotę pierwszej darmowej pożyczki.

Warunki udzielenia pożyczki w Net Credit

 • wiek 20-70 lat.
 • trzeba być osobą mieszkającą i pracującą w Polsce.
 • trzeba mieć stałe dochody.
 • konieczność posiadania rachunku bankowego w banku działającym na terytorium Polski, na który zostaną przelane środki, adresu e-mail i telefonu komórkowego.
 • nie można widnieć w spisach dłużników jak np. KRD, które świadczą o tym, że nie spłacamy na przykład kredytów lub pożyczek.

Jak wziąć pożyczkę w NetCredit - proces składania wniosku?

Proces jest analogiczny do wszystkich innych firm udzielających pożyczek online. Trzeba wypełnić formularz i zarejestrować się w serwisie. Następnie wykonujemy przelew aktywacyjny na symboliczną kwotę 0,01 lub 1 zł, który ma potwierdzić nasze dane i zweryfikować numer rachunku bankowego, na który mają wpłynąć pieniądze z pożyczki. Przelewu aktywacyjnego należy dokonać ze swojego rachunku bankowego. Wszystkie dane muszą się zgadzać. Po akceptacji wniosku otrzymamy pieniądze na wskazane konto. Poniżej zamieszczamy link do wniosku o pożyczkę w NetCredit.

...oraz link do wniosku w platformie InCredit (moim zdaniem nieco lepsza, chociaż w kwestii pierwszej darmowej pożyczki, to prawie to samo, tylko wybieramy okres spłaty w miesiącach - 1 miesiąc zamiast 30 dni. Tak samo do 2000 mamy za darmo - czyli w symulacji powinna się pojawić data do spłaty i przy spłacie do tego terminu miesięczna rata, którą mamy tylko jedną i powinna wynosić tyle ile pożyczamy. Powinna się również pojawić kwota do spłaty po tym terminie, którą zapłacimy jeżeli nie spłacimy pożyczki w terminie):

Screeny

Cenne uwagi

Tego typu pożyczki poza promocją są dość drogie i mało opłacalne. Dlatego opłaca się skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, jeżeli potrzebna nam drobna kwota i mamy pewność, że ją spłacimy w terminie. W przypadku gdybyśmy nie spłacili w terminie takiej pożyczki, to przestanie ona być darmowa i zostaniemy obciążenie wysokimi kosztami i opłatami. Dlatego tak ważne jest żeby spłacić ją w terminie. Warto też uwzględnić fakt, że banki nie pracują w weekendy i święta i przelewy wtedy nie są księgowane, więc lepiej nie czekać na ostatnią chwilę ze spłatą. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki najlepiej profilaktycznie wybrać maksymalny okres spłaty.

Opinie: 2 komentarze

 1. Miesiąc temu wziąłem pierwszą pożyczkę pozabankową. Wybór padła na pożyczkę w Net Credit. Dostałem 1200zł (z wnioskowanych 2000), nie zapłaciłem ani grosza odsetek. Jak dla mnie super! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oni się już rozdzielili teraz są to osobne firmy i dwie różne spółki, także chyba można skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki w obu, ale pewności nie mam, bo nie próbowałem.

  OdpowiedzUsuń