poniedziałek, 30 maja 2016

Wonga.pl - opinie: Pierwsza pożyczka za 10 zł na 60 dni - Recenzja

3.5/5
 • Firma: Wonga.pl sp. z o.o. ul. Żaryna 2B, bud D, 02-593 Warszawa, NIP: 1132853869, REGON: 146025969
 • Maksymalna kwota pierwszej pożyczki za 10 zł: 1500 zł
 • Maksymalny okres spłaty pierwszej pożyczki za 10 zł: 60 dni
 • Oprocentowanie: 0%
 • Opłaty: 10 PLN
*dotyczy tylko pierwszej pożyczki!
Wonga.pl: Pierwsza pożyczka za 10 zł
 • Recenzja: Wonga.pl: Pierwsza pożyczka za 10 zł
 • Nasza Ocena: 4 na 5 4 Star
 • Autor Recenzji:

Wonga.com, która działa na polskim rynku jako Wonga.pl, to jedna z największych i najpopularniejszych firm pożyczkowych specjalizujących się w udzielaniu szybkich pożyczek online. Promocyjna pierwsza pożyczka w Wonga wprawdzie nie jest w pełni darmowa, ale całkowity jej koszt wynosi tylko 10 zł. Tym samym można ją zakwalifikować do grupy firm pożyczkowych oferujących pierwsza pożyczkę gratis. Rzeczywiście płacimy za nią tylko 10 zł. Pożyczają 1500 zł na okres do 60 dni jako pierwszą pożyczkę, musimy oddać tylko 1510 zł. Czyli tyle ile pożyczamy plus 10 zł. Oczywiście pod warunkiem, że spłacimy tą pożyczkę w terminie. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ jeżeli nie zmieścimy się w terminie spłaty to zostanie nam doliczone normalne oprocentowanie oraz opłaty, w tym także opłaty windykacyjne. Jakiś czas temu Wonga zrezygnowała również z możliwości przedłużeń okresu z spłaty za dopłatą.

Warto jednak zaznaczyć, że Wonga daje najdłuższy okres spłaty dla pierwsze pożyczki, czyli 60 dni. Wśród firm pożyczkowych oferujących pierwszą pożyczkę gratis jest to niewątpliwie czynnik wyróżniający Wonga.com na tle konkurencji. W innych firmach w przypadku pierwszej gratisowej pożyczki mamy maksymalnie na spłatę 30 dni. Wonga daje nam 2 razy więcej. Jest to zatem dobra oferta dla osób, które chcą pożyczyć drobną kwotę na trochę dłuższy okres lub nie mają pewności, że w ciągu 30 dni będą mieć pieniądze na spłatę. Przy czym należy podkreślić fakt, że trzeba ją koniecznie spłacić w ciągu tych 60 dni.

Proces weryfikacji i akceptacji wniosków

Wonga.com jest dość restrykcyjnym pożyczkodawcą. Przede wszystkim w formularzu musimy podać zarobki oraz telefon do pracodawcy - nie dzwonią na niego, ale mimo wszystko jest to dość nietypowy wymóg (w czasie naszych testów nikt na podany numer nie dzwonił). Z reguły akceptacja wniosków przebiega błyskawicznie i bez komplikacji, ale podobno zdarza się czasem, że zażyczą sobie przesłania skanu dowodu osobistego albo potwierdzeń przelewów wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące. Z reguły nie ma takich wymogów, ale mogą się zdarzyć. Wonga podobnie jak Vivus może sprawdzać BIK i inne rejestry jak np. KRD. Jeżeli widniejemy na liście dłużników niespłacających kredytów itp. możemy liczyć się z odrzuceniem wniosku. Podobnie z resztą ja w innych firmach pożyczkowych.

Ogólnie Wonga zyskuje przede wszystkim na długim terminie spłaty pierwszej pożyczki za 10 zł. Traci z kolei na weryfikacji niektórych wniosków, gdy trzeba dosłać dokumenty,bo ą to w końcu szybkie pożyczki bez zaświadczeń. Można wybrać tą firmę jak wolimy mieć odrobinę więcej czasu na spłatę.

Oczywiście podobnie jak w innych firmach poza pierwszą promocyjną pożyczką kolejne są już drogie. Dlatego jeżeli raz skorzystamy i znowu pojawi się potrzeba pożyczenia drobnej kwoty na krótki okres, to warto wtedy skorzystać z innej firmy oferującej pierwszą pożyczkę za darmo. Niestety raczej nie znajdziemy już drugiej firmy oferującej promocyjną pierwszą pożyczkę aż na 60 dni.

W Wonga można jako pierwszą pożyczkę wybrać również pożyczkę ratalną do 3 tys. zł, ale jest ona już oprocentowana i z opłatami.

Jak wziąć pożyczkę w Wonga.com?

Proces jest taki sam jak we wszystkich firmach tego typu. Wybieramy na suwaku kwotę pożyczki i okres spłaty. Najwygodniej wpisać ręcznie kwotę i okres w odpowiednie rubryki, ponieważ ostatnio Wonga zrobiła łączony suwak dla pierwszej pożyczki za 10 zł i pożyczki ratalnej. Jeżeli chcemy skorzystać z pierwszej pożyczki za 10 zł, to powinna być taka wybrana na suwaku i klikamy "Złóż wniosek". Sprawdzamy, czy na symulacji się wszystko zgadza, a kwota do spłaty jest o 10 zł wyższa od kwoty, którą chcemy pożyczyć. Następnie rejestrujemy się w serwisie, po czym wypełniamy formularz podając swoje dane numer telefonu i numer rachunku bankowego, na który zostaną przelane pieniądze z pożyczki. Musi to być nasz rachunek. Nie może należeć do członka rodziny lub osoby trzeciej. Wszystkie dane muszą się zgadzać. Następnie po założeniu konta w serwisie, w celu potwierdzenia danych i numeru rachunku do wypłaty pożyczki, wykonujemy przelew aktywacyjny na kwotę 0,10 pln i gotowe. Biorąc pierwszą pożyczkę za 10 podczas wypełniania formularza warto zerknąć, czy pokazuje nam cały czas pożyczkę do 60 dni za 10 zł, a nie ratalną na 2 miesiące z opłatami! Nawet jak na stronie głównej ustawimy prawidłową, to w formularzu czasem się zmienia na tą ratalną. Poniżej znajdziecie link do wniosku na stronie wonga.pl, na której znajduje się suwak, za pomocą którego wybieramy kwotę pożyczki i okres. Ogólnie cały proces jest bardzo prosty i intuicyjny, także nie powinno być problemów, tylko warto zwrócić uwagę, czy gdzieś po drodze nie przełączyło nam się na pożyczkę ratalną! Dlatego należy patrzeć na podawane dane z symulacji i kwoty do spłaty. W razie czego pytajcie śmiało w komentarzach.

Cenne uwagi

Tego typu pożyczki poza promocją są dość drogie i mało opłacalne. Dlatego opłaca się skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, jeżeli potrzebna nam drobna kwota i mamy pewność, że ją spłacimy w terminie. W przypadku gdybyśmy nie spłacili w terminie takiej pożyczki, to przestanie ona być darmowa i zostaniemy obciążenie wysokimi kosztami i opłatami. Dlatego tak ważne jest żeby spłacić ją w terminie. Warto też uwzględnić fakt, że banki nie pracują w weekendy i święta i przelewy wtedy nie są księgowane, więc lepiej nie czekać na ostatnią chwilę ze spłatą. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki najlepiej profilaktycznie wybrać maksymalny okres spłaty.

Źródła:

https://www.ibiznes.katowice.pl/chwilowki-bez-zdolnosci-kredytowej/

Opinie: 7 komentarzy

 1. Wonga się ostatnio poprawiła dosyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam. Rzeczywiście jak się odda w terminie to koszt tej pierwszej promocyjnej pożyczki jest równy 10 zł. Pożyczałam 600 zł i oddałam równe 610 zł. Nie ma w ogóle żadnych odsetek, ani opłat (poza tą symboliczną 10zł).

  OdpowiedzUsuń
 3. Beznadzieja, od 4-ch dni nie umieją lub nie chcą przesłać linku do zmiany hasła do logowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprawdzałeś w folderze "Spam"? Może filtr w twojej skrzynce pocztowej Ci odsiewa tego maila.

  Zgłaszałeś im to, że nie dostajesz maila z linkiem do zmiany hasła?

  OdpowiedzUsuń
 5. Super oferty proponujecie, jak dla mnie rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 6. Skorzystałam z ich oferty, zawnioskowałam online, a pieniądze na moje konto wpłynęły tego samego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawie to wygląda. Nie korzystałam nigdy z Wonga, ale oferta bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń