poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Vivus - opinie: Darmowa pożyczka do 3000zł. Pierwsza za darmo na 30 dni całkowcie gratis - Recenzja

Numer 1 w naszym rankingu

 5/5
 • Firma: Vivus Finance sp. z o.o. ul. 17 Stycznia 56, 02-146 Warszawa, NIP: 5252531320, REGON: 146101268
 • Maksymalna kwota pierwszej pożyczki: 3000 zł
 • Maksymalny okres spłaty pierwszej pożyczki: 30 dni
 • Oprocentowanie RRSO: 0%
 • Opłaty: 0 PLN
*dotyczy tylko pierwszej pożyczki!
Vivus: Pierwsza darmowa pożyczka
 • Recenzja: Vivus: Pierwsza darmowa pożyczka
 • Nasza Ocena: 5 na 5 5 Star
 • Autor Recenzji:

Firma Vivus zajęła pierwszą pozycję w naszym rankingu firm pożyczkowych oferujących pierwszą pożyczkę gratis. Jest ona udzielana rzeczywiście za darmo. Przetestowaliśmy. Jedyny warunek to fakt, że oczywiście trzeba ją spłacić w terminie. Winnym wypadku przestanie być darmowa. Poza wysoką kwotą (na tle konkurencji) pierwszej darmowej pożyczki firmę Vivus wyróżnia przede wszystkim wysoka akceptowalność wniosków. W przeciwieństwie do wielu innych firm w Vivusie pożyczki większość wniosków jest akceptowana, czego nie można na przykład powiedzieć o Wonga.com, gdzie sporo wniosków jest odrzucanych i jest to zdecydowanie bardziej restrykcyjna od Vivusa firma w kwestii akceptacji wniosków.

Kolejnym plusem, który wpłynął na fakt, że Vivus zajął pierwsze miejsce jest brak zbędnych formalności. Teoretycznie wszystkie firmy promują się jako udzielające szybkich chwilówek bez zaświadczeń, ale w praktyce często można się spotkać z dodatkową weryfikacją np. wysyłaniem skanu dowodu osobistego, potwierdzeń przelewów wynagrodzenia itp. W Vivusie tego nie ma.

Ogólnie nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście poza pierwszą darmową pożyczką, kolejne są już drogie, ale to specyfika tego rynku. W wielu innych podobnych firma jest jeszcze drożej. Z takich firm można skorzystać jak nam brakuje niewielkiej kwoty i wiemy, że na 100% będziemy w stanie spłacić taką pożyczkę w terminie, bo na przykład otrzymamy pieniądze z wypłaty lub z innego źródła. W takim wypadku można skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki. Jeżeli w przyszłości zajdzie potrzeba zaciągnięcia kolejnej niewielkiej pożyczki, to wtedy warto już wybrać inną firmę oferującą pierwszą pożyczkę za darmo. (trochę ich jest). Przy czym w pierwszej kolejności warto skorzystać z Vivusa.

Jeśli potrzebna nam większa kwota, to lepiej udać się po kredyt do banku. Banki także zdzierają na prowizjach, ale jednak koszty kredytu są zwykle mniejsze niż pożyczki pozabankowej. Zaletą, którą niewątpliwie posiada opisywana już przez nas na blogu pierwsza pożyczka Vivus jest fakt, że nie ma żadnej opłaty ani odsetek. Oddajemy tyle ile pożyczyliśmy.Przy czym podkreślam, dotyczy to tylko pierwszej gratisowej pożyczki, którą spłacimy w terminie. W banku zwykle nie możemy liczyć na brak opłat i odsetek, chociaż zdarzają się również promocje, aczkolwiek zwykle związane z jakimiś warunkami. Z resztą jak nie spłacamy rat kredytu w banku to musimy się również liczyć z wysokimi kosztami każdego monitu, sms, telefonu, pisma, które bank nam wyśle z ponagleniem. Dodatkowo karne odsetki itp. Dlatego tak ważne jest by spłacać pożyczki i kredyty w terminie zarówno w firmach pożyczkowych jak i w bankach. Kolejną zaletą Vivusa na tle banków jest brak jakichkolwiek zaświadczeń.

Warunki udzielenia pożyczki

 • wiek 20-78 lat
 • obywatelstwo polskie
 • konieczność posiadania rachunku bankowego na który zostaną przelane środki, adresu e-mail i telefonu komórkowego
 • brak wpisów na liście dłużników w KRD, które świadczą o tym, że nie spłacamy na przykład kredytów lub pożyczek

Jak wziąć pożyczkę w Vivus - proces składania wniosku?

Proces wnioskowania o pożyczkę jest bardzo prosty - na suwaku wybieramy kwotę i okres spłaty. Dla pierwszej darmowej pożyczki powinna to być kwota do 3000 zł, a okres do 30 dni. Najlepiej wybrać maksymalny okres 30 dni, bo i tak oddajemy tyle ile pożyczyliśmy. Patrzymy na symulacji, czy wszystko się zgadza i RRSO oraz opłaty wynoszą zero. Następnie klikamy "Weź Pożyczkę" i wypełniamy formularz naszymi danymi. Zaznaczamy niezbędne zgody na dole formularza (tych marketingowych nie trzeba) i rejestrujemy się w serwisie. Potem musimy już tylko wykonać przelew weryfikacyjny w celu potwierdzenia naszych danych oraz numeru rachunku, na który wpłyną pieniądze z pożyczki. Przelew wykonujemy na kwotę 0,01 zł (zwykły przelew - dłużej idzie) lub przelew błyskawiczny Bleu Cash (płatność online) na 1 zł - bo to najniższa kwota przy przelewie Blue Cash. Przelew musi być wykonany z naszego rachunku bankowego - wszystkie dane muszą się zgadzać, nie może to być konto członka rodziny ani żadnej innej osoby. Potem wybieramy bank z listy, w którym posiadamy swój rachunek osobisty (wtedy przelew dojdzie od razu) lub jeżeli naszego banku nie ma na liście, to wybieramy opcję "Inne banki". W tytule przelewu podajemy informację, która wyświetliła nam się w formularzu "Potwierdzam rejestrację i zgadzam się na umowę pożyczki Vivus.pl nr........" - numer powinien być podany automatycznie. Powinien też przyjść na nasz adres mailowy. I to wszystko. Po akceptacji wniosku, jeżeli posiadamy konto w którymś z banków, w którym również Vivus posiada swoje rachunki, to pieniądze powinniśmy otrzymać w kilka minut. Poniżej zamieszamy link do wniosku o pożyczkę w Vivus.

Jak spłacić pożyczkę w Vivus?

W celu spłaty pożyczki logujemy się na konto. klikamy "Spłać pożyczkę" i wyświetli się nam numer rachunku do spłaty. Gdy pieniądze dotrą do firmy Vivus otrzymamy potwierdzenie na e-mail o spłaconej pożyczce.

Screeny

Cenne uwagi

Tego typu pożyczki poza promocją są dość drogie i mało opłacalne. Dlatego opłaca się skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, jeżeli potrzebna nam drobna kwota i mamy pewność, że ją spłacimy w terminie. W przypadku gdybyśmy nie spłacili w terminie takiej pożyczki, to przestanie ona być darmowa i zostaniemy obciążenie wysokimi kosztami i opłatami. Dlatego tak ważne jest żeby spłacić ją w terminie. Warto też uwzględnić fakt, że banki nie pracują w weekendy i święta i przelewy wtedy nie są księgowane, więc lepiej nie czekać na ostatnią chwilę ze spłatą. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki najlepiej profilaktycznie wybrać maksymalny okres spłaty.

Źródła:

https://www.eit-centrum.waw.pl/vivus-pozyczka-opinie/ - Opinie o Vivus w EiT-Centrum

Opinie: 11 komentarzy

 1. Zgadzam się, że najlepszy. Jedyna firma, która nie robi problemów, nie kombinuje, nie każe nic dosyłać, żeby udzielić pożyczki. Pierwsza jest rzeczywiście za darmo jak się spłaci w terminie. Trochę miałem do czynienia z internetowymi pożyczkami, to wiem co mówię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wprowadzili teraz dodatkowo promocję pierwszej pożyczki gratis na 60 dni - trzeba wziąć na 30 dni i w tym czasie jak się spłaci połowę to wydłużają okres spłaty o kolejne 30 dni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli uważacie, że to opłacalne jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza darmowa na pewno. Sama korzystałam dla testów i oddaje się tyle ile się pożyczyło, tylko trzeba spłacić w terminie. Można skorzystać jak komuś potrzebna drobna kwota i wie, że ją spłaci w terminie. Poza promocją to te pożyczki wszystkie są już drogie. Na pewno nie jest to rozwiązanie dla spłacania jednej pożyczki drugą, jak ktoś się wpakował w spiralę kredytową albo do pożyczania jakichś dużych kwot na dłuższy okres. Pożyczki trzeba brać rozważnie.

   Usuń
 4. Teraz jest promocja, że pierwsza jest darmowa na 60 dni jak się spłaci w ciągu 30 dni połowę, to za darmo przedłużają na kolejne 30 dni. Zwiększyli też kwotę tej pierwszej darmowej pożyczki do 3000 zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że pożyczka w Vivus jest bardzo fajną opcją. Gorzej jak się nie spłaci, ale to każdy jak bierze to musi spłacić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej dość oczywiste, że jak się pożycza pieniądze to trzeba oddać.

   Usuń
 6. Ja pożyczałem i jestem ogólnie zadowolony. Wiadomo, cudów nie ma, hajs trzeba w końcu oddać :D Ale myślę, że jakbym miał pożyczać drugi raz, to tam. Głównie dlatego, że wszystko mają jasno opisane na stronie, więc ja oceniam na plus.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę dobre warunki. Polecało mi parę osób, wreszcie sam skorzystałem. Kasa momentalnie na koncie, łatwy proces, po spłacie nie ma problemów a i warunki spłaty bardzo ok

  OdpowiedzUsuń
 8. Lucjan Piątek11 lipca 2019 00:32

  Vivus ma od dawna bardzo ciekawą ofertę, jedną z najlepszych na rynku. Firm, które udzielają takich pożyczek jest jednak wiele, niektóre na lepszych, inne zaś na gorszych warunkach. Do pierwszej grupy mogę zaliczyć Twój-Kredyt, także mają niezwykle ciekawe propozycje kredytowe.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak trzeba szybko pożyczyć nieduże kwoty, to teraz naprawdę warto skorzystać z ofert podobnych do tych.

  OdpowiedzUsuń