sobota, 11 stycznia 2014

Konto Meritum Bank

Aktualizacja: Merritum Bank został przejęty przez Alior, a jego marka obecnie znikła z rynku

Meritum Bank (do niedawna świetne konto bez opłat i warunków, ale po przejęciu przez Alior zaczęli wprowadzać opłaty i warunki)

Do niedawna za bardzo dobre konto bez opłat, prowizji i warunków można było uznać Proste Konto Osobiste w Banku Meritum. Bank nie pobierał opłat za popularne czynności bez wymogów stawianych użytkownikowi. Bezwarunkowo nie było żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, za wydanie i obsługę karty debetowej, za krajowe przelewy zwykłe (ELIXIR) dokonywane internetowe (Nie dotyczy to tzw. przelewów natychmiastowych), za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, nawet za zlecenie stałe dokonane drogą internetową.

Aktualizacja: niestety tak jak wiele osób przewidywało, po przejęciu Meritum przez Alior już zaczyna się wiele zmieniać i pojawiły się zapowiedzi nowych opłat i warunków.

Dodatkowym atutem Meritum jest spora liczba placówek stacjonarnych w Polsce, czego nie ma np. w pozostałych przypadkach nie licząc Getinu i Deutsche Banku. Dla niektórych osób przyzwyczajonych do bankowości internetowej może nie są zbytnio potrzebne, jednak dla wielu ludzi jest to bardzo istotny czynnik przy wyborze konta w banku.

Zakładając konto w Meritum Banku można również skorzystać z atrakcyjnie oprocentowanej lokaty, do niedawana z najlepszym oprocentowaniem na rynku, niestety już obecnie zostało obniżone. Także lepsza jest lokata na start (Lokata Bezkarna) w BGŻOptima z w pełni darmowy kontem oszczędnościowym, bez warunków.

Konto można założyć całkowicie przez Internet. Mamy też do wyboru sposób potwierdzenia umowy - kurier albo przelew potwierdzający z naszego innego rachunku (nasze dane muszą się zgadzać na obu rachunkach). Aktualizacja: ze względu na przejęcie Meritum Banku przez Alior, nie wiadomo jak będzie ten bank funkcjonował w przyszłości. Już zaczyna się kombinowanie z warunkami i opłatami i to całkiem sporymi.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza