sobota, 25 czerwca 2016

Filarum.pl (SohoCredit) opinie o pierwszej darmowej pożyczce do 1000 zł na 30 dni - Recenzja

3.5/5
 • Firma: Rapid Finance Polska Sp. z o.o. ul. Postępu 18A, 02-676 Warszawa, NIP: 5252542660, REGON: 146381003
 • Marki: Filarum.pl i SohoCredit
 • Maksymalna kwota pierwszej darmowej pożyczki: 1000 zł
 • Maksymalny okres spłaty pierwszej darmowej pożyczki: 30 dni
 • Oprocentowanie: 0%
 • Opłaty: 0 PLN
*dotyczy tylko pierwszej pożyczki!
Filarum.pl: Pierwsza pożyczka do 1000 zł
 • Recenzja: Filarum.pl (SOHOCredit): Pierwsza pożyczka za darmo do 1000 pln
 • Nasza Ocena: 3,5 na 5 3,5 Star
 • Autor Recenzji:

Filarum.pl to dość rozpoznawalna marka na rynku pożyczek online. Poniekąd pewnie ze względu na intensywną kampanię reklamową w telewizji. Filarum należy do spółki Rapid Finance Polska, do której należy również inna marka - mianowicie SohoCredit. W kwestii pierwszej darmowej pożyczki jest dosłownie klonem Filarum, więc nie ma sensu jej osobno opisywać, skoro to ta sama oferta. Różni się tylko marką i stroną internetową. Istotną kwestią jest fakt, że jeżeli skorzystamy w jednej z tych platform z pierwszej pożyczki, to już w drugiej nie będzie nam przysługiwała pierwsza pożyczka za darmo w promocji, bo to ta sama firma tylko inne marki.

Oferta pierwszej pożyczki w Filarum.p nie wyróżnia się jakoś szczególnie na rynku, bowiem obecnie znajdziemy zarówno dłuższe okresy spłaty, jak i wyższe kwoty maksymalne pierwszej pożyczki. Przy czym wbrew pozorom firm, które udzielają pierwszej pożyczki za darmo wcale nie jest tak dużo. Fakt jest sporo marek, ale często należą do tej samej firmy lub są pośrednikami jak np. Ofin dla omawianego również przez nas Ferratum Banku. Tym samym pierwszą pożyczkę za darmo można wziąć tylko pod jedną marką należącą do danej firmy, w innym wypadku zostaną nam policzone normalne koszty pożyczki i oprocentowanie, które do małych nie należy. Tym samym Filarum jest kolejną alternatywą dla Vivus, w której możemy pożyczyć niewielką kwotę za darmo na okres do 30 dni i przede wszystkim dlatego jest to firma godna uwagi. Nie opłaca się brać drugiej pożyczki z wysokim oprocentowaniem w tej samej firmie, skoro można pożyczyć drobną kwotę za darmo w innej.

Jak w każdej pożyczce w promocji bardzo ważna jest spłata w terminie, bo inaczej taka pożyczka przestanie być darmowa. Niespłacane pożyczki mogą nas naprawdę sporo kosztować, nie tylko pieniędzy, ale też nerwów, więc warto zaciągać je z głową. Tylko mając pewność, że spłacimy ją terminie.

Filarum znalazło się na naszej liście również dlatego, że ma dość dobre opinie w sieci - sporo dobrych, niewiele negatywnych.

W kwestii akceptowalności wniosków również wypada dość dobrze. Na pewno łatwiej tu dostać pożyczkę niż np. w Wonga. Ogólnie jeśli wykorzystaliśmy już pierwszą darmową pożyczkę w Vivusie, to warto zainteresować się kolejnym razem Filarum.

Warunki udzielenia pożyczki w Filraum.pl

 • Wiek: 20 do 76 lat
 • Obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania na terytorium RP (zamieszkania i zameldowania)
 • konieczność posiadanie telefonu komórkowego i konta bankowego

Jak wziąć pożyczkę w Filarum.pl

Proces wnioskowania o pożyczkę jest analogiczny do wszystkich firm tego typu - wybieramy na suwaku kwotę i okres spłaty (W przypadku pierwszej darmowej najlepiej wybrać maksymalny czyli 30 dni - i tak oddajemy tyle ile pożyczymy, a odrobinę więcej czasu nam nie zaszkodzi). Następnie wypełniamy formularz jednocześnie rejestrując się w systemie. Po wypełnieniu formularza swoimi danymi musimy jeszcze tylko wykonać przelew aktywacyjny na kwotę 0,01 pln, który potwierdzi nasze dane oraz nr rachunku, na który mają wpłynąć środki z pożyczki i gotowe, czekamy na akceptację, którą powinniśmy otrzymać w ciągu 15 minut. Przelew aktywacyjny musi być wykonany z naszego rachunku i nasze dane muszą się zgadzać. To jak szybko otrzymamy pieniądze na nasz rachunek zależy przede wszystkim od tego w jakim banku mamy konto i o jakich porach są w nim sesje księgowania przelewów. Cały proces jest tłumaczony krok po korku, jest bardzo intuicyjny i prosty. Poniżej zamieszczam link do strony filarum.pl gdzie znajduje się formularz rejestracji i wnioskowania o pożyczkę.

Cenne uwagi

Tego typu pożyczki poza promocją są dość drogie. Dlatego opłaca się skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, jeżeli potrzebna nam drobna kwota i mamy pewność, że ją spłacimy w terminie. W przypadku gdybyśmy nie spłacili w terminie takiej pożyczki, to przestanie ona być darmowa i zostaniemy obciążenie wysokimi kosztami i opłatami. Dlatego tak ważne jest żeby spłacić ją w terminie. Warto też uwzględnić fakt, że banki nie pracują w weekendy i święta i przelewy wtedy nie są księgowane, więc lepiej nie czekać na ostatnią chwilę ze spłatą. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki najlepiej profilaktycznie wybrać maksymalny okres spłaty.

Platfrma Filarum.pl

Platforma SohoCredit

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz