czwartek, 11 sierpnia 2016

Pożyczkomat: opinie. Pożyczka darmowa do 1500zł Pierwsza za darmo na 35 dni - Recenzja

4/5
 • Firma: Friendly Finance Poland Sp. z o.o. ul. Złota 7/18, Warszawa 00-019, KRS: 0000448749 NIP: 1070025046 REGON: 146512445
 • Maksymalna kwota pierwszej darmowej pożyczki: 1500 zł
 • Maksymalny okres spłaty pierwszej darmowej pożyczki: 35 dni
 • Oprocentowanie: 0%
 • Opłaty: 0 PLN
*dotyczy tylko pierwszej pożyczki!
Pożyczkomat - Pierwsza pożyczka do 1500 zł
 • Recenzja: Pozyczkomat.pl: Pierwsza pożyczka do 1500 pln
 • Nasza Ocena: 4 na 5 4 Star
 • Autor Recenzji:


Firmie tej przyglądaliśmy się już od jakiegoś czasu, ponieważ działa na rynku pożyczek online już dość długo. Jednak dopiero niedawno wprowadziła do swojej oferty pierwszą pożyczkę za darmo, co wynika prawdopodobnie z rosnącej konkurencji i zmieniających się warunków na tym rynku. Coraz więcej firm wprowadza pierwszą promocyjną pożyczkę za darmo z powodu rosnącej konkurencji i coraz większej liczby tego typu firm, które wyrastają jak grzyby po deszczu. Tym samym klienci mają coraz większy wybór w kwestii pożyczania za darmo. Z każdym razem korzystając z innej firmy. Trzeba jednak zwracać uwagę na nazwę pożyczkodawcy, a nie nazwy handlowe, ponieważ niektóre firmy działają pod wieloma nazwami handlowymi.

Jak już Pozyczkomat.pl wprowadził do swojej oferty pierwszą darmową pożyczkę, to od razu na warunkach, które nieco wyróżniają się na rynku. Wprawdzie kwota jest standardowa, bo 1500 zł w ramach pierwszej darmowej pożyczki oferuje wiele firm, ale za to okres spłaty jest nieco dłuższy, bo w Pożyczkomat.pl możemy w ramach pierwszej darmowej pożyczki skorzystać z 35-dniowego okresu spłaty. Standardem jest obecnie 30 dni, więc nie jest to jakaś duża różnica, ale zawsze mamy te 5 dni w zapasie. Kilka firm daje dłuższy okres spłaty dla pierwszej gratisowej pożyczki np. Extraportfel - 45 dni (szczegółowy opis), czy Wonga na 60 dni (przy swojej pożyczce za 10 zł - szczegółowy opis). Jednak tych firm nie jest wiele. Nie zawsze też nasz wniosek zostanie zaakceptowany, dlatego mimo wszystko oferta pierwszej pożyczki w Pożyczkomat wydaje się całkiem atrakcyjna. Poza tym zawsze to kolejna firma, w której raz możemy pożyczyć za darmo.

Aktualizacja: Ostatnio Pożyczkomat wstrzymał promocję pierwszej pożyczki za darmo.

Kolejne pożyczki podobnie jak we wszystkich firmach tego typu delikatnie mówiąc, do tanich nie należą. Pożyczkomat ma wprawdzie program lojalnościowy dla stałych klientów, ale i tak poza promocją tanio nie jest. Mimo wszystko w tego typu firmach opłaca się korzystać z pierwszej darmowej pożyczki, bo można pożyczyć drobną kwotę za darmo. Jednak należy pamiętać, że koniecznie trzeba ją spłacić w terminie, bo przestanie być darmowa i mogą zostać nam naliczone spore koszty. Także jak ktoś ma problem z długami i nie spłaca pożyczek, to na pewno branie kolejnych nie jest dobry rozwiązaniem.

Firma deklaruje, że traktuje klientów uczciwie, nie ma żadnych ukrytych kosztów, nie bawi się w kombinowanie itp. jak również, że jest do dyspozycji 24h na dobę przez 365 dni w roku. Aczkolwiek w opiniach klientów można przeczytać, że kontakt z infolinią bywa utrudniony, aczkolwiek zdarza się to w każdej większej firmie.

Godziny pracy:
 • poniedziałek - piątek 08:00 - 21:00
 • soboty 09:00 - 17:00
 • niedziele 11:00 - 15:00

Na stronie jest informacja, że wnioski złożone poza godzinami pracy, będą akceptowane w pierwszych minutach kolejnego dnia pracy. Także z tą dostępnością 24h na dobę to chyba chodzi o to, że dostępny jest serwis internetowy, jak nam się zachce wziąć pożyczkę w środku nocy ;)

Żeby pożyczyć pieniądze w Pożyczkomat.pl trzeba mieć skończone 20 lat.

Akceptowalność wniosków

Pożyczkomat cechuje wysoka akceptowalność wniosków. Firma nie wymaga potwierdzania dochodu, co zdarza się np. w Wonga. Jedni piszą, że Pożyczkomant udziela również pożyczek osobą zadłużonym, przy czym podkreślę jeszcze raz, że zaciąganie kolejnych pożyczek nie jest rozwiązaniem dla osób zadłużonych. Z kolei inni jak i sama firma informuje na swojej stronie, że udziela pożyczek osobom ze stałymi dochodami, które nie mają innych niespłacanych zobowiązań pożyczkowych i nie widnieją w rejestrach dłużników jak KRD. Na ile to wszystko weryfikują, tego niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić.

Jak szybko dotrą do nas pieniądze?

Oczywiście jak w innych firmach zależy to od naszego banku, w którym posiadamy rachunek osobisty. Jeżeli posiadamy konto w którymś z wymienionych banków, firma deklaruje, że po akceptacji wniosku pieniądze powinny do nas dotrzeć natychmiast: Millennium, PKO BP, BZ WBK+Kredyt Bank, Nordea, Pekao SA, mBank. Jeżeli mamy konto w innym banku, to czas transakcji uzależniony jest od księgowania przelewów w danym banku.

Opinie klientów

Oczywiście jak zwykle dokonując testów i analiz przejrzeliśmy opinie na temat tej firmy publikowane w Internecie w portalach pożyczkowych oraz na forach internetowych. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych firm w sieci można znaleźć opinie pozytywne i negatywne. Przy czym Pożyczkomat ma w przeważającej mierze raczej pozytywne. Osoby wyrażające negatywne opinie przede wszystkim wskazywały momentami utrudniony kontakt. Aczkolwiek wiele ludzi z kolei opisywało dobry kontakt, rzeczowe wyjaśnienie przez konsultanta wszystkich kwestii itp., więc tak to już bywa z opiniami. Nie trafiliśmy jednak na wypowiedzi, że ktoś skarżył się na nieuczciwe potraktowanie.

Jak wziąć pożyczkę w Pożyczkomat.pl?

Proces wnioskowania jest standardowy i zbliżony do innych, podobnych firm. Składanie wniosku składa się z kilku etapów - rejestracja w systemie -> wypełnienie formularza -> przelew aktywacyjny. Przelew aktywacyjny oczywiście musi być wykonany z naszego rachunku bankowego, nie może być to konto kogoś innego, nawet z rodziny. Służy on do weryfikacji naszych danych oraz potwierdzenia numeru rachunku, na który mają wpłynąć pieniądze z pożyczki. Jeżeli nasz rachunek bankowy jest w innym banku niż wymienione na stronie Pożyczkomat, to z menu wybieramy inny bank i wykonujemy przelew na 0,01 pln na numer rachunku, który nam się pojawi na stronie. Poniżej zamieszczam link do strony Pożyczkomat z formularzem, który trzeba wypełnić oraz z suwakiem, na którym wybieramy kwotę i okres spłaty. W przypadku pierwszej pożyczki do 1500 zł oprocentowanie powinno wskazywać 0 i opłaty również.

Cenne uwagi

Tego typu pożyczki poza promocją są dość drogie. Dlatego opłaca się skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, jeżeli potrzebna nam drobna kwota i mamy pewność, że ją spłacimy w terminie. W przypadku gdybyśmy nie spłacili w terminie takiej pożyczki, to przestanie ona być darmowa i zostaniemy obciążenie wysokimi kosztami i opłatami. Dlatego tak ważne jest żeby spłacić ją w terminie. Warto też uwzględnić fakt, że banki nie pracują w weekendy i święta i przelewy wtedy nie są księgowane, więc lepiej nie czekać na ostatnią chwilę ze spłatą. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki najlepiej profilaktycznie wybrać maksymalny okres spłaty.

Opinie: 1 komentarz

 1. Znowu wróciła darmowa pożyczka w Pożyczkomat. Reklamują w telewizji ostatnio.

  OdpowiedzUsuń