czwartek, 29 grudnia 2016

Nest Bank Opinie: Konto ROR Osobiste. Lokata Witaj 4%, Opłaty - Renzja

4.5/5

Nest Bank SA to bank, który powstał z połączenia Banku Smart i BizBanku, czyli banków należących do grupy FM Bank. Obie marki zostały scalone w jeden nowy bank, który ma zaoferować swoim klientom to co najlepsze ze swoich poprzedników, a jednocześnie rozwinąć ofertę o nowe produkty i poprawić wygodę korzystania z konta. Nest Bank utrzymał i dalej propaguję ideę darmowego konta bez warunków. Jest to dobry bank dla osób ceniących prostotę i przejrzystość zarówno w kwestii korzystania z konta jak i braku opłat. Nest Bank jest bankiem przyjaznym zarówno dla młodych osób korzystających z nowych technologii ja również dla rodzin i osób starszych.

Nest Bank Logo
 • Recenzja: Nest Bank: Konto + Lokata Witaj
 • Nasza Ocena: 4,5 na 5 4,5 Star
 • Autor Recenzji:


Nest Konto naszym zdaniem jest jedną z najlepszych obecnie ofert rachunków osobistych na rynku. Przede wszystkim w banku tym nie ma żadnych opłat za prowadzenie rachunku i obsługę karty bankomatowej. Nie ma również żadnych wymogów miesięcznych wpływów, czy konieczności wykonywania transakcji bezgotówkowych kartą w celu uniknięcia prowizji. Obecnie nie ma prawie tego typu ofert kont osobistych na rynku. Prawie w każdym banku darmowe konto wiąże się z jakimiś warunkami do spełnienia przez klienta. Jeżeli ktoś nie lubi takich warunków i opłat, to jest to idealne konto dla takiej osoby. Dodatkowo po założeniu konta otrzymujemy dostęp do szerokiej gamy lokat, kont oszczędnościowych i walutowych. Bank bardzo szybko i prężnie się rozwija, pojawia się coraz więcej oddziałów i punktów partnerskich.

Cechy Nest Konta Osobistego

 • Darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku bez warunków
 • Darmowa jedna karta debetowa (bankomatowa) Bez warunków, bez opłaty za wydanie i opłat za obsługę. Możemy sobie wyrobić dodatkową kartę i również nie będzie do niej żadnych miesięcznych opłat uzależnionych od transakcji bezgotówkowych, ale za dodatkową kartę zapłacimy 25 zł za wydanie i potem rocznie również 25 zł.
 • Darmowe przelewy internetowe, w tym również do ZUS i US
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • Darmowe wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet
 • Darmowe zlecenia stałe (złożenie, modyfikacja i odwołanie za 0zł)
 • Darmowe polecenie zapłaty (złożenie: 0 zł, ale już odwołanie polecenia zapłaty lub modyfikacja kosztuje 5zł)

Czyli wszystkie standardowe czynności, za które większość banków pobiera opłaty stałe lub warunkowe, w Nest Banku są za darmo bez warunków. Dlatego jest to jedno z niewielu realnie darmowych kont bez warunków.

Ciekawe produkty dostępne po założeniu Nest Konta

 • Lokata Witaj na 4% na 3 miesiące dla kwot do 10 tys. zł, którą można założyć przez 30 dni od otwarcia konta.
 • Darmowe konta walutowe.
 • Atrakcyjnie oprocentowane klasyczne Nest konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 2,25% do 50 000 zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie środków wynosi 2%. Zwykle w innych bankach promocyjne oprocentowanie na kontach oszczędnościowych jest ograniczone do maksymalnie 10 tys. zł i często uzależnione od aktywnego korzystania z konta, płatności kartą, wpływów itp. W Nest Banku nie ma takich wymogów.
 • Konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności - nietypowe konto oszczędnościowe, na którym oprócz bazowego oprocentowania zmiennego otrzymujemy roczną premią 2%, która dodatkowo co roku jest powiększana +1% i to jeszcze nie wszystko, bo za każde dziecko otrzymujemy +1% (maksymalnie +4% za czwórkę dzieci). Jest to świetne konto oszczędnościowe i na pierwszy rzut oka wydaje się produktem idealnym, ale niestety nie jest idealne, aczkolwiek i tak jest bardzo dobre i stwarza możliwość uzyskania w pierwszym roku oprocentowanie przewyższającego lokaty terminowe. Szczegółowo omówiliśmy je na Antyhaczyku.
 • Lokaty dla nowych środków z dobrym oprocentowaniem.
 • i wiele innych produktów...

Jak otworzyć darmowe Nest Konto

Proces zakładania konta w Nest Banku jest bardzo szybki i prosty. W pierwszej kolejności wypełniamy wniosek internetowy, a następnie musimy potwierdzić dane - możemy to zrobić na kilka sposobów. Najszybszym i najwygodniejszym jest przelew weryfikacyjny na 1zł z innego naszego konta. Musi to być konto należące do nas, bo prawo wymaga, żeby wszystkie dane z przelewu zgadały się z tymi podanymi we wniosku. Przelew można wykonać jak płatność online lub jeżeli naszego banku nie ma na liście akceptowanych banków do aktywacji przelewem, to możemy skorzystać z kuriera, który przyjedzie do nas z umową.

Wiarygodność Nest Banku

Już wcześniej Bank Smart ze swoim darmowym kontem bez warunków zdobył sporą popularność i zyskał dobre opinie klientów. Nest Bank uważam jest nawet lepszym i bardziej profesjonalnym bankiem. Oczywiście na stronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego można sprawdzić, że widnieje na liście banków objętych ochroną i gwarancją depozytów przez BFG. Bank jest też w dobrej kondycji finansowej i dobrze się rozwija, podczas gdy niektóre wielkie banki jak np. Getin, czy BOŚ Bank borykają się z poważnymi problemami finansowymi.

Płatności Internetowe Online PayU, Przelewy24, DotPay, PayPal i płatności kartą debetową

Sporo osób pyta o kwestię płatności online. Wprawdzie Nest Bank nie dorobił się jeszcze ikonki w systemach PayU, Przelewy24, DotPay (mają wkrótce się pojawić). Nie jest to jednak przeszkodą do wykonywania płatności online. Możemy bowiem płacić przez Internet kartą bankomatową (debetową) jak kartą kredytową, pod warunkiem, że mamy środki na koncie. Po prostu zamiast wybierania ikonki banku, wybieramy ikonkę VISA. Kartę debetową (bankomatową) dla bezpieczeństwa trzeba aktywować do płatności online. Najpierw trzeba ją aktywować w systemie po zalogowaniu, a następnie aby była w pełni aktywowana do płatności internetowych, trzeba nią jeszcze wykonać jakąkolwiek operację z użyciem pinu, np. wypłatę z bankomatu. To dodatkowy etap weryfikacji karty ze względów bezpieczeństwa. Bank widać bardzo stawia na bezpieczeństwo transakcji, bo niedawno prowadzili jeszcze jedno zabezpieczenie do kart - 3D Secure, które polega na tym, że transakcje internetowe kartą trzeba potwierdzi hasłem jednorazowym SMS, tak jak przy przelewach. Uważam, że to bardzo dobre dodatkowe zabezpieczenie. Kartę debetową można też podpiąć do systemu PayPal.

Reasumując Nest Konto jest obecnie bardzo ciekawą propozycją dla osób, które nie chcą zawracać sobie głowy warunkami jakie muszą spełnić, by ich konto było darmowe. Brakuje wprawdzie produktów inwestycyjnych, maklerskich itp., ale może z czasem się również pojawią. Przy czym ma to znaczenie tylko dla osób, które grają na giełdzie i lokują pieniądze w funduszach inwestycyjnych, co oczywiście wiąże się z ryzykiem.


Źródła:
1. BFG
2. Eit-Centrum
3. KNF
4. iBiznes.katowice.pl

Opinie: 15 komentarzy

 1. Ja mam tam konto jeszcze z czasów Banku Smart, całkowicie darmowe bez warunków, co sobie chwalę. Są wprawdzie jakieś opłaty w tabeli opłat i prowizji, ale za rzeczy, których się standardowo nie wykonuje, a jak już to bardzo rzadko. Chyba jedna z najlepszych ofert konta ROR.

  OdpowiedzUsuń
 2. No fajne konto, dzisiaj rzeczywiście ze świecą szukać kont darmowych bez warunków. 99% banków oferuje darmowe konto, ale wszystkie mają jakieś warunki. To dla osób, które cenią prostotę i przejrzystość Nest Konto jest bardzo dobrą propozycją. Ja jednak wolę promocje i premie. Mam konta w czterech bankach, a kartę mam do jednego i w sumie mam wszystkie darmowe, ale jakbym chciał mieć kartę do każdego to już niestety prowizje wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja raz widziałam w jednym z systemów do płatności online ikonkę Banku Smart, także już zaczęli wprowadzać za czasów Smarta, więc może w tym też niedługo wprowadzą, ale nie przeszkadza to w niczym, bo można płacić zwykła kartą bankomatową przez Internet praktycznie wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie ten bank jest fajny, mam tam konto od miesiąca, bardzo prosty system, przejrzysty. Nie ma może bogatej oferty produktów finansowych, ale mi to do niczego nie potrzebne, a konto darmowe całkowicie i karta też. Nie trzeba nic robić, żeby było za darmo. Może sobie nawet wisieć nieużywane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ktoś lubi proste rozwiązania, bez wymogów, nie chce pamiętać, czy płacił kartą, czy nie... i na ile zrobił transakcji bezgotówkowych ile miał wpływów itp. To to jest konto idealne dla takiej osoby. Mnie to zawsze wkurzało, bo nie raz zapomniałem zapłacić kartą, a robię to sporadycznie, a tu nie ma czegoś takiego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie jeśli nie wprowadzą opłat i będą się trzymać zasad na których zaczynali to będzie fajny bank.

  OdpowiedzUsuń
 7. A mBank totalnie zszedł na psy. Kiedyś mieli darmowe konto z darmowymi kartami, potem wprowadzili odpłatność za kartę z której mogli zwolnić, jeśli zrobi się transakcji na 100 czy 200 złotych. To skasowałem kartę. Potem mBank kusił likwidacją tej kwoty i zamieniając ją na ilość 5 transakcji – czyli także na mniejsze kwoty. Już chciałem zamówić kartę, bo 5 transakcji miesięcznie robię, gdy znów uderzyli z nowymi utrudnieniami – wymyślili opłaty 5-9 zł za wypłacanie z ich bankomatów, z których zwalniają gdy wypłacona kwota to minimum 100 zł. Wypłacając 20 zł trzeba im zapłacić 5 zł prowizji, a wypłacając 50 zł trzeba im zapłacić 9 zł. Jak to przeczytałem, od razu mi się humor poprawił, bo śmieję się już z nich i zastanawiam jak wiele razy jeszcze nabiorą klientów na podobne triki i ile jeszcze takich pomysłów wprowadzą, by stracić kolejne rzesze klientów. Może zatrudniają na decyzyjnym stanowisku jakiegoś sabotażystę, albo osoba ta dostaje premię za ilość wprowadzanych zmian, a nie ich jakość? Jedyne co mnie jeszcze trzyma przy mBanku to karty kodów zamiast SMS-ów, które kupiłem na zapas (przed podwyżką opłat za nie). Ale jak wprowadzą odpłatność za konto lub przelewy, pożegnam się z nimi na zawsze i bez żalu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też miałem konto w mBank, a w zasadzie nadal mam, tylko kartę zlikwidowałem, bo minie to już zaczęło irytować. Konto niby istnieje, ale jest martwe i w ogóle nieużywane.
  Wiesz jak to pewnie jest – zarząd powołuje kolejnego cudotwórcę, który ma poprawić przychody, a ten żeby coś robić to odwraca wszystko do góry nogami. Od wielu lat nie korzystam już z mbanku. Może jak stracą masę klientów, to pójdą po rozum do głowy. Tak zrobiło Inteligo z PKO, ale tylko dla tych, którzy zakładają nowe konta, bo tam zaczynali też jak mBank z darmowym kontem, a jeszcze szybciej powprowadzali tyle prowizji, że chyba klienci zaczęli uciekać, ja zamknąłem tam konto z jakieś 15 lat temu. Teraz nowe Inteligo niby jest darmowe, a warunek ma do karty – transakcje na 100 zł w miesiącu, no ale Nest nie ma w ogóle. Idea Bank też ostatnio zrezygnował z tego przy kontach osobistych.

  Dzisiaj nie ma co się trzymać kurczowo banku, jak zaczynają syfić to lepiej zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś mBank był świetnym bankiem, oferującym to co SmartBank – obecnie NestBank. Oby tylko NestBank nie poszedł jego śladami.

  OdpowiedzUsuń
 10. No mBank co chwilę jakieś opłaty wprowadza i podnosi, ale to już wielki moloch jest. Dawno sobie mBank odpuściłem. Myślę, że Nest będzie się trzymał takiej polityki darmowego konta bez warunków przez najbliższe lata, a jak się rozrośnie w wielkiego molocha to nie wiadomo, ale to im zajmie wiele, wiele lat pewnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe jak długo NestBank będzie dawał gratisy. Niestety ale przecież nie ma nic za darmo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdej reklamie podkreślają, że dotrzymują obietnic, więc raczej powinni się tego trzymać, że konto jest darmowe.

   Usuń
 12. Pani Sylwio, po pierwsze dziękuję za szczegółowe informacje. Czy może próbowała Pani już systemu płatności https://www.cashbill.pl/integracja/integracja-platnosci-online-selly

  OdpowiedzUsuń
 13. Wojciech Roszkowski7 stycznia 2020 11:30

  Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń