poniedziałek, 27 lutego 2017

Najlepszy Tani Leasing. Najtańszy - gdzie najtaniej? Który wybrać na samochód? WezLeasing.pl Opinie i Recenzja

Leasing uznawany jest za najtańszy i najlepszy wśród form zewnętrznego finansowania dla firm nie tylko na samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy (TIR), czy inne auta. Oczywiście leasing samochodowy jest najpopularniejszy, ale ta forma finansowania dostępna jest również dla innych rzeczy jak maszyny budowlane, sprzęt dentystyczny, komputery, laptopy itp. Odpowiednio dobrany, tani leasing samochodu może być bardzo opłacalny. Coraz chętniej wybierany jest zarówno przez małych przedsiębiorców jak i duże firmy, a to z prostych przyczyn - niskiego oprocentowania i przede wszystkim korzyści podatkowych, bo leasing wrzucamy sobie w koszty. Dlatego może być to korzystniejsza forma finansowania niż nawet zakup za gotówkę. Jednak każda oferta leasingu jest bardzo indywidualna, podobnie jak każdy przypadek kredytu. Dlatego też nie da się jednoznacznie określić, że w jednej firmie leasingowej / banku są lepsze oferty, a w drugiej gorsze. Zbyt wiele czynników ma na to wpływ - począwszy od okresu, wysokości rat - czyli czynszów leasingowych, opłat, kwoty wykupu, po indywidualnie negocjowane warunki. Nie warto bowiem decydować się na pierwszą ofertę jaką otrzymamy - najlepszym rozwiązaniem jest zebranie kilku ofert, porównanie i wynegocjowanie najlepszych warunków, bo jednak zwykle chodzi o całkiem spore pieniądze. Na rynku działa również wielu brokerów, którzy dla klienta porównują oferty poszczególnych firm leasingowych. Nie pobierają oni prowizji od klienta, a od banku / firmy leasingowej, dlatego nic nas to nie kosztuje. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z najpopularniejszych brokerów internetowych, czyli WezLeasing.pl.

Tani Leasing na samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy dzięki platformie WezLeasing.pl

4.5/5
WezLeasing Logo
 • Recenzja: Weź Leasing - WezLeasing.pl
 • Nasza Ocena: 4,5 na 5 4,5 Star
 • Autor Recenzji:


Jest to naszym zdaniem jeden z najlepszych brokerów leasingu. Przede wszystkim dlatego, że porównuje oferty praktycznie wszystkich najlepszych firm leasingowych, w których zwykle można dostać najtańszą propozycję. Często działają one pod logo banków, do których należą, ale zazwyczaj są to osobne spółki. Poza tym jest to broker internetowy, więc nie trzeba nigdzie chodzić. Często po zebraniu 2-3 ofert od firm leasingowych, człowiek jest już na tyle zmęczony, że nie ma ochoty prosić o przesyłanie ofert kolejnych firm i banków. Tutaj porównają nam oferty z iluś firm / banków i wybiorą najlepszą dla naszego przypadku, którą dalej potem możemy negocjować.

Firmy porównywane przez platformę Weź Leasing, z których broker wybierze nam najlepszą to między innymi:

Nie zmienia to faktu, że na własną rękę również możemy poszukać innych ofert jeżeli mamy na to czas i ochotę, mając jakąś ofertę, firma w ramach negocjacji zaoferuje nam jeszcze lepszą kontrofertę.

O co warto zapytać poza przedstawieniem wariantu leasingu jaki nas interesuje?

 • O opłaty - w każdej firmie jakieś się znajdą, czy to za rejestrację czy za inne rzeczy. Najlepiej poprosić o przesłanie pełnej tabeli opłat i prowizji. Mimo niektórych opłata leasing i tak zwykle jest najlepszą i najtańszą formą finansowania, po uwzględnieniu korzyści podatkowych.
 • W przypadku samochodów o ubezpieczenie - zwykle nie opłaca się brać na własną rękę OC i AC, bo większość firm leasingowych dolicza jakąś opłatę za wybór własnego ubezpieczyciela, ale jak mamy jaką atrakcyjniejszą ofertę od swojego ubezpieczyciela to zwykle zniżą nam składkę za OC/AC do tego samego poziomu. Czasem może się przydać jakiś znajomy agent od ubezpieczeń komunikacyjnych, który nam takową, atrakcyjną cenowo ofertę ubezpieczenia OC i AC wystawi i będziemy się mogli na nią powołać.
 • Inne istotne kwestie to oczywiście wkład własny, wysokość czynszów leasingowych (rat), wysokość kwoty wykupu itp. - głównie na tej podstawie będą nam wyszukiwać oferty.

Poza tym jest to także portal o tematyce leasingu - można tam znaleźć różne kalkulatory, sprawdzić zdolność leasingową i uzyskać pomoc i porady.

Inna alternatywy gdzie można znaleźć najtańszy i najlepszy leasing

Oferty od brokerów zwykle są tanie, ale na własną rękę również warto poszukać przynajmniej w kilku najlepszych firmach oferujących zwykle najtańszy leasing na rynku. Może się okazać bowiem, że oferta, którą otrzymamy indywidualnie będzie jeszcze tańsza niż ta znaleziona przez brokera. Poniżej znajdziecie jeszcze kilka firm, które zwykle oferują tani leasing na dobrych warunkach. Warto zostawić dane we wszystkich, bo nic nas to nie kosztuje, a nuż oferta indywidualna będzie tańsza. Nawet jak nam coś nie będzie odpowiadało, to nie musimy z niej przecież skorzystać, a zawsze można się nią posłużyć jako podkładką w negocjacjach z innymi firmami.

Polecam też zapytać w EFL, bo ma dość dobre opinie: (uznawany za jeden z najlepszych i najtańszych leasingów, mający chyba najlepsze opinie w Internecie i najczęściej polecany):

oraz

Jak zawsze zachęcamy do wyrażania własnych opinii w komentarzach.

Opinie: 7 komentarzy

 1. Najlepiej do brokera uderzyć to fakt. Jak już się ma ofertę, to jeszcze można popytać w kilku firmach i porównać, wybrać 2 oferty i pokazać, lepszą temu, kto dał gorszą, można tak zrobić kilka razy, jak już mówią, że się nie da nic więcej obniżyć, to wtedy wybieramy tą, która nam najbardziej odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszy leasing samochodów teoretycznie powinny oferować banki samochodowe jak Toyota, Volkswagen itp. ale w praktyce wcale tak nie jest. Rzeczywiście trzeba porównać ileś firm, bo każda wycena jest indywidualna dla każdego auta i przypadku, i tani leasing samochodu trzeba sobie niestety wynegocjować, a do tego trzeba zebrać co najmniej kilka ofert.

   Usuń
 2. Polecam PKO Leasing, najlepszą ofertę mi dali.

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim przypadku najatrakcyjniejsze oferty były z Idei i z BZ WBK, każdy przypadek jest inny. Nie ma reguły, że któryś bank jest najtańszy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Spoko jest ten wezleasing wybierają najtańszy leasing z ofert wielu firm. Nie trzeba nigdzie latać, szukać, umawiać się tracić czasu. Jakbym miał do wszystkich dzwonić i sprawdzać, czekać na oferty, to bym pewnie odpuścił po pierwszych dwóch.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja próbowałem EFL i Idea. Na żaden nie mogę narzekać, procent po negocjacjach i koszty ogólnie OK. Wkurza opłata za udostępnienie danych o użytkowniku w razie mandatu, ale tego chyba nie da się uniknąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tani leasing, jest możliwy, a takie wyszukiwarki pomagają. Warto samemu policzyć korzystając z narzędzi dostępnych w Internecie.

  OdpowiedzUsuń