poniedziałek, 27 lutego 2017

WezLeasing.pl - opinie. Najlepszy Leasing, gdzie najtaniej? Recenzja

Leasing często uznawany jest za najtańszy i najlepszy wśród form zewnętrzengo finansowania dla firm nie tylko w przypadku samochodów. Coraz chętniej wybierany jest zarówno przez małych przedsiębiorców jak i duże firmy, a to z prostych przyczyn - niskiego oprocentowania i przede wszystkim korzyści podatkowych, bo leasing wrzucamy sobie w koszty. Dlatego może być to korzystniejsza forma finansowania niż nawet zakup za gotówkę. Jednak każda oferta leasingu jest bardzo indywidualna, podobnie jak każdy przypadek kredytu. Dlatego też nie da się jednoznacznie określić, że w jednej firmie leasingowej / banku są lepsze oferty, a w drugiej gorsze. Zbyt wiele czynników ma na to wpływ - począwszy od okresu, wysokości rat - czyli czynszów leasingowych, opłat, kwoty wykupu, po indywidualnie negocjowane warunki. Nie warto bowiem decydować się na pierwszą ofertę jaką otrzymamy - najlepszym rozwiązaniem jest zebranie kilku ofert, porównanie i wynegocjowanie najlepszych warunków, bo jednak zwykle chodzi o całkiem spore pieniądze. Na rynku działa również wielu brokerów, którzy dla klienta porównują oferty poszczególnych firm leasingowych. Nie pobierają oni prowizji od klienta, a od banku / firmy leasingowej, dlatego nic nas to nie kosztuje. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z najpopularniejszych brokerów internetowych, czyli WezLeasing.pl.

4.5/5
WezLeasing Logo
 • Recenzja: Weź Leasing - WezLeasing.pl
 • Nasza Ocena: 4,5 na 5
 • Autor Recenzji:


Jest to naszym zdaniem jeden z najlepszych brokerów leasingu. Przede wszystkim dlatego, że porównuje oferty praktycznie wszystkich najlepszych firm leasingowych, w których zwykle można dostać najtańszą propozycję. Często działają one pod logo banków, do których należą, ale zazwyczaj są to osobne spółki. Poza tym jest to broker internetowy, więc nie trzeba nigdzie chodzić. Często po zebraniu 2-3 ofert od firm leasingowych, człowiek jest już na tyle zmęczony, że nie ma ochoty prosić o przesyłanie ofert kolejnych firm i banków. Tutaj porównają nam oferty z iluś firm / banków i wybiorą najlepszą dla naszego przypadku, którą dalej potem możemy negocjować.

Firmy porównywane przez platformę Weź Leasing, z których broker wybierze nam najlepszą to między innymi:

Nie zmienia to faktu, że na własną rękę również możemy poszukać innych ofert jeżeli mamy na to czas i ochotę, mając jakąś ofertę, firma w ramach negocjacji zaoferuje nam jeszcze lepszą kontrofertę. W WezLeasing również mogą nam zaoferować jeszcze lepsze warunki, jak przedstawimy im posiadaną ofertę otrzymaną indywidualnie. Wszystkim zależy na pozyskaniu klienta, także w drodze negocjacji często nawet rezygnują z części prowizji, aby tylko przekonać klienta do siebie. Jesteśmy zatem w dość uprzywilejowanej sytuacji. Nie musimy się wcale zdecydować na ofertę od brokera, nic nas do tego nie zobowiązuje, ani też nic nie kosztuje. Po prostu wchodzimy na stronę, podajemy swoje dane i numer telefonu i oni się z nami kontaktują w celu ustalenia szczegółów. Przedstawiamy jakie warianty ofert nas interesują - okres, wykup, wkład własny itp., a oni szukają nam oferty, z której możemy skorzystać lub nie. Zawsze możemy się nią posłużyć w negocjowaniu warunków bezpośrednio z firmą, która może przygotować nam kontrofertę. Jednak taki broker ze względu na fakt, że dostarcza dużej ilości wniosków, ma większe możliwości negocjacji z bankami / firmami leasingowymi, niż my jako pojedynczy klient. Często już na starcie znajdziemy tam lepsze oferty niż bezpośrednio na stronach internetowych poszczególnych firm leasingowych, czy banków. Poniżej zamieszczam link do strony WezLeasing, gdzie znajduje się także formularz kontaktowy.

Warto zostawić dane kontaktowe, bo do niczego nas to nie zobowiązuje, a im więcej mamy ofert tym lepiej i większe możliwości negocjacji.

O co warto zapytać poza przedstawieniem wariantu leasingu jaki nas interesuje?

 • O opłaty - w każdej firmie jakieś się znajdą, czy to za rejestrację czy za inne rzeczy. Najlepiej poprosić o przesłanie pełnej tabeli opłat i prowizji. Mimo niektórych opłata leasing i tak zwykle jest najlepszą i najtańszą formą finansowania, po uwzględnieniu korzyści podatkowych.
 • W przypadku samochodów o ubezpieczenie - zwykle nie opłaca się brać na własną rękę OC i AC, bo większość firm leasingowych dolicza jakąś opłatę za wybór własnego ubezpieczyciela, ale jak mamy jaką atrakcyjniejszą ofertę od swojego ubezpieczyciela to zwykle zniżą nam składkę za OC/AC do tego samego poziomu. Czasem może się przydać jakiś znajomy agent od ubezpieczeń komunikacyjnych, który nam takową, atrakcyjną cenowo ofertę ubezpieczenia OC i AC wystawi i będziemy się mogli na nią powołać.
 • Inne istotne kwestie to oczywiście wkład własny, wysokość czynszów leasingowych (rat), wysokość kwoty wykupu itp. - głównie na tej podstawie będą nam wyszukiwać oferty.

Poza tym jest to także portal o tematyce leasingu - można tam znaleźć różne kalkulatory, sprawdzić zdolność leasingową i uzyskać pomoc i porady.

Naszym zdaniem to bardzo wygodna platforma ułatwiająca poszukiwania dobrego i taniego leasingu. Wszystko jest na jednej stronie WezLeasing.pl

Jak zawsze zachęcamy do wyrażania własnych opinii w komentarzach.

Opinie: 3 komentarze

 1. Najlepiej do brokera uderzyć to fakt. Jak już się ma ofertę, to jeszcze można popytać w kilku firmach i porównać, wybrać 2 oferty i pokazać, lepszą temu, kto dał gorszą, można tak zrobić kilka razy, jak już mówią, że się nie da nic więcej obniżyć, to wtedy wybieramy tą, która nam najbardziej odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam PKO Leasing, najlepszą ofertę mi dali.

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim przypadku najatrakcyjniejsze oferty były z Idei i z BZ WBK, każdy przypadek jest inny. Nie ma reguły, że któryś bank jest najtańszy.

  OdpowiedzUsuń