poniedziałek, 27 lutego 2017

Najlepszy Tani Leasing. Najtańszy - gdzie najtaniej? Który wybrać na samochód, auto? WezLeasing.pl Opinie i Recenzja

Leasing uznawany jest za najtańszy i najlepszy wśród form zewnętrznego finansowania dla firm nie tylko na samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy (TIR), czy inne auta. Oczywiście leasing samochodowy jest najpopularniejszy, ale ta forma finansowania dostępna jest nie tylko dla aut, ale również dla innych rzeczy jak maszyny budowlane, sprzęt dentystyczny, komputery, laptopy itp. Odpowiednio dobrany, tani leasing samochodu może być bardzo opłacalny. Coraz chętniej wybierany jest zarówno przez małych przedsiębiorców jak i duże firmy, a to z prostych przyczyn - niskiego oprocentowania i przede wszystkim korzyści podatkowych, bo leasing wrzucamy sobie w koszty. Dlatego może być to korzystniejsza forma finansowania niż nawet zakup za gotówkę. Jednak każda oferta leasingu jest bardzo indywidualna, podobnie jak każdy przypadek kredytu. Dlatego też nie da się jednoznacznie określić, że w jednej firmie leasingowej / banku są lepsze oferty, a w drugiej gorsze. Zbyt wiele czynników ma na to wpływ - począwszy od okresu, wysokości rat - czyli czynszów leasingowych, opłat, kwoty wykupu, po indywidualnie negocjowane warunki. Nie warto bowiem decydować się na pierwszą ofertę jaką otrzymamy - najlepszym rozwiązaniem jest zebranie kilku ofert, porównanie i wynegocjowanie najlepszych warunków, bo jednak zwykle chodzi o całkiem spore pieniądze. Na rynku działa również wielu brokerów, którzy dla klienta porównują oferty poszczególnych firm leasingowych. Nie pobierają oni prowizji od klienta, a od banku / firmy leasingowej, dlatego nic nas to nie kosztuje. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z najpopularniejszych brokerów internetowych, czyli WezLeasing.pl.

Tani Leasing na samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy dzięki platformie WezLeasing.pl

4/5
WezLeasing Logo
 • Recenzja: Leasing - WezLeasing.pl
 • Nasza Ocena: 4 na 5 4 Star
 • Autor Recenzji:


Opinie o nich są dość różne. Jednka trzeba zaznaczyć, że współpracują z kilkoma dość konkretymi firmami. Często działają one pod logo banków, do których należą, ale zazwyczaj są to osobne spółki. Poza tym jest to broker internetowy, więc nie trzeba nigdzie chodzić. Często po zebraniu 2-3 ofert od firm leasingowych, człowiek jest już na tyle zmęczony, że nie ma ochoty prosić o przesyłanie ofert kolejnych firm i banków. Tutaj porównają nam oferty z iluś firm / banków i wybiorą najlepszą dla naszego przypadku, którą dalej potem możemy negocjować.

Firmy porównywane przez platformę Weź Leasing, z których broker wybierze nam ofertę (należy jednak zaznaczyć, że na Polskim rynku działa o wiele więcej firm, a te poniższe do najlepszych wcale nie należą):

Na własną rękę również warto poszukać innych ofert. Dzisiaj robi się to łatwo i szybko przez Internet, tylko trzeba wiedzieć gdzie - o czym dowiesz się w dalszej części artykułu. Mając jakąś ofertę, prawie każda firma w ramach negocjacji zaoferuje nam jeszcze lepszą kontrofertę.

W WezLeasing również mogą nam zaoferować jeszcze lepsze warunki, jak przedstawimy im posiadaną ofertę otrzymaną indywidualnie. Wszystkim zależy na pozyskaniu klienta, także w drodze negocjacji często nawet rezygnują z części prowizji, aby tylko przekonać klienta do siebie. Jesteśmy zatem w dość uprzywilejowanej sytuacji. Nie musimy się wcale zdecydować na ofertę od brokera, nic nas do tego nie zobowiązuje, ani też nic nie kosztuje. Po prostu wchodzimy na stronę, podajemy swoje dane i numer telefonu i oni się z nami kontaktują w celu ustalenia szczegółów. Przedstawiamy jakie warianty ofert nas interesują - okres, wykup, wkład własny itp., a oni szukają nam oferty, z której możemy skorzystać lub nie. Zawsze możemy się nią posłużyć w negocjowaniu warunków bezpośrednio z firmą, która może przygotować nam kontrofertę. Jednak taki broker ze względu na fakt, że dostarcza dużej ilości wniosków, ma większe możliwości negocjacji z bankami / firmami leasingowymi, niż my jako pojedynczy klient. Często już na starcie znajdziemy tam lepsze oferty niż bezpośrednio na stronach internetowych poszczególnych firm leasingowych, czy banków. Poniżej zamieszczam link do strony WezLeasing, gdzie znajduje się także formularz kontaktowy.

O co warto zapytać poza przedstawieniem wariantu leasingu jaki nas interesuje?

 • O opłaty - w każdej firmie jakieś się znajdą, czy to za rejestrację czy za inne rzeczy. Najlepiej poprosić o przesłanie pełnej tabeli opłat i prowizji. Mimo niektórych opłata leasing i tak zwykle jest najlepszą i najtańszą formą finansowania, po uwzględnieniu korzyści podatkowych.
 • W przypadku samochodów o ubezpieczenie - zwykle nie opłaca się brać na własną rękę OC i AC, bo większość firm leasingowych dolicza jakąś opłatę za wybór własnego ubezpieczyciela, ale jak mamy jaką atrakcyjniejszą ofertę od swojego ubezpieczyciela to zwykle zniżą nam składkę za OC/AC do tego samego poziomu. Czasem może się przydać jakiś znajomy agent od ubezpieczeń komunikacyjnych, który nam takową, atrakcyjną cenowo ofertę ubezpieczenia OC i AC wystawi i będziemy się mogli na nią powołać.
 • Inne istotne kwestie to oczywiście wkład własny, wysokość czynszów leasingowych (rat), wysokość kwoty wykupu itp. - głównie na tej podstawie będą nam wyszukiwać oferty.

Poza tym jest to także portal o tematyce leasingu - można tam znaleźć różne kalkulatory, sprawdzić zdolność leasingową i uzyskać pomoc i porady.

Gdzie można znaleźć najtańszy i najlepszy leasing na auto - który najlepiej wybrać, żeby nie żałować?

Oferty od brokerów zwykle są dosyć tanie, ale nie jest to regułą. Często również samemu można otrzymać lepszą ofertę niż od brokera. Poza tym sama niska rata to nie wszystko. Warto wybrać dobry leasing, żeby potem się nie denerwować i nie frustrować jak będziemy odkrywać dodatkowe opłaty i przerabiać różne problemy i komplikacje. Dlatego na własną rękę również warto poszukać przynajmniej w kilku najlepszych firmach oferujących zwykle najtańszy leasing na rynku. Może się okazać bowiem, że oferta, którą otrzymamy indywidualnie będzie jeszcze tańsza niż ta znaleziona przez brokera. Poniżej znajdziecie jeszcze kilka firm, które zwykle oferują tani leasing na dobrych warunkach. Warto zostawić dane we wszystkich, bo nic nas to nie kosztuje, a nuż oferta indywidualna będzie tańsza. Nawet jak nam coś nie będzie odpowiadało, to nie musimy z niej przecież skorzystać, a zawsze można się nią posłużyć jako podkładką w negocjacjach z innymi firmami.

Polecam też zapytać w EFL, bo ma dość dobre opinie: (uznawany za jeden z najlepszych i najtańszych leasingów, mający chyba najlepsze opinie w Internecie i najczęściej polecany. W formularzu możemy wprowadzić parametry leasingu - np. markę auta, wartość, czas leasingu, wkład własny itp.):

Moi zdaniem EFL to też jedna z najlepszych firm.


Dodatkowo dla osób z województw:

 • dolnośląskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • łódzkiego,
 • małopolskiego,
 • mazowieckiego,
 • pomorskiego,
 • wielkopolskiego.

Warto też poprosić o kontakt i ofertę w MyLease - firma działa tylko w wymienionych powyżej województwach. To również broker, który porównuje oferty wiele banków, ale profil jego partnerów jest nieco inny, a poza tym każdy broker ma nieco inne możliwości negocjacji i inne umowy, własne zniżki itp. Oferty leasingu są bardzo indywidualne i mogą się bardzo różnić nawet w tej samej firmie leasingowej, czy banku. Więc warto u nich też sprawdzić dla porównania. Często mają naprawdę dobre oferty. Chwalą się też uproszczoną procedurą i dużymi możliwościami uzyskania niskiej raty.

Warto zostawić dane kontaktowe we wszystkich powyższych formularzach kontaktowych. Nic nas to nie kosztuje. Minuta rozmowy i przyślą nam konkretną ofertę, a my sobie wybierzemy tę najlepszą. Pamiętajcie, że warto trochę ponegocjować.

Jak zawsze zachęcamy do wyrażania własnych opinii w komentarzach.


Źródła:
1. UOKiK
2. Wikipedia
Jesteś tu:
Antyranking⭐ Finanse dla Firm[ Leasing ]Najlepszy Tani Leasing. Najtańszy - gdzie najtaniej? Który wybrać na samochód, auto? WezLeasing.pl Opinie i Recenzja

Opinie: 22 komentarze

 1. Najlepiej do brokera uderzyć to fakt. Jak już się ma ofertę, to jeszcze można popytać w kilku firmach i porównać, wybrać 2 oferty i pokazać, lepszą temu, kto dał gorszą, można tak zrobić kilka razy, jak już mówią, że się nie da nic więcej obniżyć, to wtedy wybieramy tą, która nam najbardziej odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszy leasing samochodów teoretycznie powinny oferować banki samochodowe jak Toyota, Volkswagen itp. ale w praktyce wcale tak nie jest. Rzeczywiście trzeba porównać ileś firm, bo każda wycena jest indywidualna dla każdego auta i przypadku, i tani leasing samochodu trzeba sobie niestety wynegocjować, a do tego trzeba zebrać co najmniej kilka ofert.

   Usuń
  2. To fakt, leasing auta trzeba dobrze przemyśleć i wybrać dobrą ofertę. Każde auto to inna wycena. Dobrze jest porównać kilka, a nie brać pierwszą lepszą. Korzystanie z brokera też jest ok, bo w sumie robią to za nas. Jak się znajdzie dobrą ofertę to leasing na auto może być bardzo korzystny w stosunku do innych form zakupu.

   Usuń
 2. Polecam PKO Leasing, najlepszą ofertę mi dali.

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim przypadku najatrakcyjniejsze oferty były z Idei i z BZ WBK, każdy przypadek jest inny. Nie ma reguły, że któryś bank jest najtańszy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Spoko jest ten wezleasing wybierają najtańszy leasing z ofert wielu firm. Nie trzeba nigdzie latać, szukać, umawiać się tracić czasu. Jakbym miał do wszystkich dzwonić i sprawdzać, czekać na oferty, to bym pewnie odpuścił po pierwszych dwóch.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja próbowałem EFL i Idea. Na żaden nie mogę narzekać, procent po negocjacjach i koszty ogólnie OK. Wkurza opłata za udostępnienie danych o użytkowniku w razie mandatu, ale tego chyba nie da się uniknąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tani leasing, jest możliwy, a takie wyszukiwarki pomagają. Warto samemu policzyć korzystając z narzędzi dostępnych w Internecie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie polecam firmy Finserv, są straszni, narobili mi tylko problemów, brak kontaktu, rzetelnych informacji, brak jakiejkolwiek współpracy, zamiast pomóc jedynie utrudniają życie. Radzę omijać ich z daleka. Naliczają sobie bardzo duże prowizje i oprocentowania. Za wszystko są wysoki opłaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc, nawet nie słyszałem o takiej firmie, a trochę znam rynek leasingowy w Polsce

   Usuń
 8. Najbardziej dla mnie pomocne było to, o co pytać przy leasingu. To mnie najbardziej zainteresowało, także dziękuję za te informacje i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Sam korzystałem z leasingu kiedy potrzebowałem nowe komputery do firmy. Jednorazowo taki wydatek, dla kilku osób to już dość pokaźne koszta które niejednego przedsiębiorce mogą przytłoczyć. I tak starałem się wybrać tanie modele(dokładnie Dell Latitude E6420 z zaledwie 120gb dyskiem oraz 4 gb ramu). Kupno dla ośmiu osób takiego sprzętu generuje już jednak wysokie koszta i leasing jest w tym przypadku dobrym wyjściem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny artykuł. Sama jestem właśnie na etapie wyboru najlepszego dla siebie leasingu. Jednakże ze względu na brak prowadzonej działalności, zamierzam zdecydować się na leasing konsumencki. Prawdę mówiąc, nie do końca wiedziałam na czym polega taka forma leasingu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto sobie dokładnie policzyć i oszacować jakie będziemy mieć przychody, koszty i ile możemy odliczyć, ale zazwyczaj się opłaca dla większości przedsiębiorców, chyba że ktoś prowadzi firmę na stratach.

  OdpowiedzUsuń
 12. Hej, bardzo interesujący wpis. Dziś leasingi są tak samo popularne jak kredyty i moim zdaniem tak samo szybko udało im się wdrożyć w życie osób prywatnych, czy wielkich firm. U nas w przedsiębiorstwie leasinguje się maszyny, sprzęty gospodarskie, samochody, a nawet traktor. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, bo możemy wszystko eksploatować, a do tego nie ma problemów ze spłatą rat za to, z czego korzystamy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Poprosiłam o kilka ofert zostawiając dane i prośbę o kontakt, ale to nie jest dobre rozwiązanie. Dostajesz informację o wysokości raty leasingowej i co najwyżej całkowitym koszcie albo oprocentowaniu, a jak się okazuje, nie tylko to jest ważne. Trzeba przeczytać Ogólne Warunki Umów, by wiedzieć gdzie są ukryte koszty (np. analiza polisy ubezpieczeniowej, opłata za przesłanie mandatu z fotoradaru, itp). Cieszę się, że trafiłam na wezleasing.pl i na Pana Marcina, bo nie musiałam robić doktoratu z leasingu, by podpisać dobrą umowę, tj. na korzystnych warunkach i przejrzystą jeśli chodzi o potencjalne dodatkowe koszty, poza samymi ratami leasingowymi. Doceniam ogromną wiedzę Pana Marcina, jego zaangażowanie w każdą rozmowę i dobrze dopasowane oferty, dzięki czemu nie zmarnowałam czasu na porównywanie ofert różnych banków. Poza tym mają dobrze rozpoznany rynek dealerów i w razie czego mogą podpowiedzieć, gdzie kupić samochód, jak negocjować warunki, by każdy zarobił swoje a dla nas było korzystnie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Super opracowanie bardzo mi się przydało, gdy teraz siadałem nad leasingiem.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja bardzo polecam uczciwą firmę leasing-experts oddział Szczecin, najlepiej dzwonić ********

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak, tak i wcale w niej nie pracujesz, ale podajesz od razu numer telefonu ;) Ludzie, którzy nie próbują czegoś zareklamować tak nie robią ;).

  OdpowiedzUsuń
 17. Własne auto w firmie to bardzo duże ułatwienie. Na początku bałem zdecydować się na leasing, bo nie byłem do końca świadomy działania tego mechanizmu. Firma, z której usług korzystam wyjaśniła mi to i doradziła wybór auta w leasingu. Tu macie do nich link. Gorąco ich polecam.

  OdpowiedzUsuń
 18. O super! Bardzo interesujący artykuł i przyznam szczerze, że chętnie sobie skorzystam z wszystkich możliwości, jakie proponujecie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń